מאמרי הרב"ש

laitman_2009-07-21_0191_us-70.jpg

בעל הסולם כתב לתלמידו הראשון ולבנו, ברוך שלום אשלג (הרב"ש), באגרת ל"ח מתוך הספר "פרי חכם", שאסור להרפות ידיים ולעצור באמצע הדרך הרוחנית, עד שהאדם יגיע אל המטרה. דרוש לו כוח של התגברות בלתי פוסקת על מכשולים גדולים ביותר.

כמו כן, אסור להסתמך על הצלחות מהעבר, להיפך, כל ההישׂגים מאתמול הופכים לרצון החדש של היום שדוחף עוד יותר את האדם אל המטרה. ואין זה אומר, שמה שקיבל אתמול יכול לרפא את הפצעים ולאפשר לו כבר לנוח. להיפך, עד שהוא אינו משׂיג את התיקון הסופי, עליו לדאוג שכל רגע הרצון להשׂיג את המטרה ילך ויגדל. כל מה שהשיג, מייד נעלם, האדם נשאר "עירום", וכך הוא צריך להתקדם.

לכן מובן שהרב"ש עשה עבודה גדולה מאוד בהיותו ליד אביו, בהימצאו באופן קבוע לידו ובהשתתפותו בכל השיעורים. הוא היה מאוד נאמן לאביו, תמיד היה לצידו, בכל הויכוחים המשפחתיים שהופיעו בקרב קרובי משפחתו של בעל הסולם, אשר חלקם היו נגד התעסקותו בחכמת הקבלה, אשר הפרידו אותם מהקהילות הדתיות.

הרב"ש היה תלמיד מצליח והשׂיג את הגילוי הרוחני. איננו יכולים לשפוט עד לאיזה גובה הוא עלה, הוא גדול מידי מכדי שאנחנו נוכל למדוד זאת. ניתן רק לשער את גדלותו ואת ליבו הגדול, לפי ההסברים של המצבים שלנו, על נחיצות האיחוד. עדיין איננו תופסים את עומקם של מאמריו ואת החיוניות של עצותיו המעשיות. לכן עלינו כל הזמן לעסוק בהם.

העיקר בעבודה על מאמריו: 1) לעשות תקציר קצר של המאמר. 2) להוציא מסקנות מתוך התקציר. ללא העבודה הזאת, המאמר אינו נחשב כמאמר שנלמד.

מתוך שיעור על מכתבו של בעל הסולם, 12.09.2010

ראה מאמרים קודמים בנושא:
חוליה בשרשרת, שבלעדיה אי אפשר
יום ציון הסתלקותו של הרב"ש
לזכרו של הרב"ש

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/zR5G1

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest