דף הבית / המשבר ופתרונו / לפני הבחירה

לפני הבחירה

נכון לעכשיו אנחנו מקבלים מצד הטבע התעוררות שלילית די חזקה – השפעה לאיחוד אינטגרלי – אבל האנושות בינתיים לא תופסת את זה.

התפקיד שלנו הוא להביא לאנושות את ההזדמנות הזאת ולמנוע את אותה השליליות, הדחייה והריקנות שכבר מורגשים בכל אמצעי התקשורת.

מצד אחד, זה הופך להיות לא סתם אופנתי, אלא מאיים. אם בעבר יכול להיות שזה עזר להוריד מתח מסוים בחברה, להנמיך את הביקוש הצרכני ולהקטין את הצרכים שלנו שאינם יודעים שובע, ניצול בלתי מוגבל של אוצרות טבע, וכולי, אז עכשיו זה מתחיל להיות מסוכן, מפני שהחברה עצמה נתונה להשפעות פנימיות מאוד לא טובות. זה דומה לאיך שהיטלר הגיע לשלטון, איך שכל מיני רודנים ועריצים תופסים בכוח את השלטון וכדומה.

מצד שני, אם אנחנו לא נראה לאנושות, במיוחד לחלק המפותח שלה, את המצב הבא, אז כדי לחזור לפחות למצב הקודם, לפנינו קיימת אפשרות של מלחמה. כי אם אנשים, בעלי עושר עצום, רואים שהוא נעלם להם מהידיים מאחר והכול הופך לחסר ערך, אז הם פותחים במלחמה. בסופו של דבר, למרות ההרס הרב, אבידות בנפש של מיליארדי בני אדם ואבידות טכנולוגיות, נוצר שוק חדש, והעשירים שוב יכולים להמשיך ולהרוויח על חשבון האחרים, בדומה לאדם שאכל לשובע ומחכה עד ששוב יהיה רעב, כדי להיכלל שוב בתהליך הרוויה.

אנחנו רואים שקיימים כאן שני פתרונות. אם אנחנו לא ניתן לאדם פרדיגמה חדשה של התפתחות, אז זה בהכרח יביא למלחמה, כאל הפיתרון היחידי האפשרי. יש מחקרים רבים בנושא זה. כך זה מתוכנן גם על ידי הטבע עצמו, שדוחף אותנו לחיפוש אחר פיתרון תחת ההשפעה של כל מיני אסונות.

או שאנחנו נעשה כך, שנתחיל לפתח את החברה האנושית לקראת המצב החדש, למימד החדש, ואז נעבור אליו בצורה חלקה. אבל לשם כך חייבים לכלול ולהפעיל את החינוך האינטגרלי.

מתוך שיחה על חינוך אינטגרלי, 25.05.2012

ידיעות קודמות בנושא:
השלב הבא בהתפתחות האנושות
בציפייה לאושר
לידת המצב החדש

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/9D3DK

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest