לעלות לשבירה

שאלה: יש מצב שעובר על כל הקבוצות, ובכללן גם קבוצות הילדים: אנחנו מרגישים שהשגנו איזושהי רמה של איחוד, ולאחר מכן האגואיזם גדל, הכול מתפרק ואנחנו מאבדים את הביטחון. כיצד ניתן לרכוש אותו בחזרה?

תשובתי: אלה מצבים טובים. אנחנו הולכים יחד בדרך הרוחנית ומתאחדים כדי לרכוש ביחד את העולם הרוחני. במילים אחרות, אנחנו מאחדים את הכוחות האגואיסטיים שלנו, ובכך מתכוונים לפרוץ לרוחניות ולהגיע עד לבורא. נדמה לנו שזאת היוזמה שלנו, שאנחנו מבצעים את המהלכים הללו. לאחר מכן, אנחנו מתחילים לגלות בינינו שנאה, דחייה ובעיות. כל זאת על מנת שנבין שאיננו מסוגלים להשפיע, שכולנו אגואיסטים שאינם רוצים להתאחד כל עוד ניצבת לפניהם מטרה בלתי מובנת לאגואיזם.

כשהלכנו אל עבר האיחוד, אנחנו דיברנו וחשבנו על הרוחניות, למדנו עליה בשיעורים. כתוצאה מהפעולות האלה, למעשה "קלקלנו" את עצמנו, מפני שבאמצעותן משכנו את האור היישר לתוך האיחוד האגואיסטי. וכתוצאה מחוסר האיזון, מההבדל בין תכונת האור והאגואיזם, האיחוד התפרק. בכך גילינו את השבירה.

חשוב להבין שדווקא כך גילינו את האמת, עלינו מהדרגה הגשמית לדרגת השבירה. אם כעת, במדרגה הזאת, נתחיל להתאחד בינינו באמצעות אותו האור, נוכל להפעיל את שיטת התיקון ולגלות את המציאות הרוחנית בכלים המתוקנים שלנו. דווקא עכשיו אנחנו ניגשים לתיקון, כי קודם לכן לא היה לנו מה לתקן. הרי עד עכשיו התאחדנו עם האגואיזם שלנו, שמחנו בכך והרגשנו שזה טוב.

כל אחד שמגיע עד השבירה ופועל כנגד האגואיזם שלו, צריך להתלכד עם החברים למרות הדחייה, ואת זה ניתן לבצע רק בעזרת האור העליון. הוא זה שהפריד אותי מהאחרים, ועכשיו אני צריך להרגיש שהוא מחבר אותי איתם מחדש. ברגע שהאור יעשה את זה בדרגה הקטנה ביותר, אני אתחיל להרגיש את העולם הרוחני, משום שהקשר בינינו הוא כבר רוחניות.

מתוך שיעור בנושא הרגשת הביטחון, 03.03.2011

ידיעות קודמות בנושא:
רק המאור יתקן את השנאה
שנאה בדרך לאהבה
גילוי השבירה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/OzNDi

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest