לידה רוחנית

לידה רוחנית זו מערכת מורכבת מאוד של לידה. התחתון נמצא בתוך העליון, והרחם מורכב כביכול משתי דלתות, שלאחת מהן יש "ציר". בחודש התשיעי העוּבר מסיים את התפתחותו וה"דלתות" מתחילות להיפתח ואצל האימא מופיע לחץ פנימי, זה מה שאנחנו רואים בעולם שלנו.

אם נבטא זאת בשפה של חכמת הקבלה, אז הגבורות שהתפתחו (כוחות של הגבלה, דינים) מפעילים לחץ על העוּבר שגם רוצה להשתחרר. בכללות, הוא עובר דרך רצינית מאוד במהלך הלידה, כאשר באמת אותם כוחות דוחפים אותו החוצה, אבל הדחיפה החוצה הזאת מעצבת אותו כאדם בעתיד. כך מתרחשת הדרמה הראשונה בחייו, מפני שלפני כן במשך תשעה חודשים הוא היה כמו "בבית מרגוע", בביטחון מלא, עם הזנה מלאה, אספקה מלאה. אבל מצב זה מסתיים בפעולה דרמטית, הלידה. היחס של האימא כלפיו משתנה לחלוטין. היא דוחפת אותו החוצה, כאילו שאינה רוצה בו יותר והוא מצידו עובר מצב של לחץ, ונולד. ברחם של האמא העובר מתפתח עם הראש למעלה ולקראת הלידה הוא מתהפך ועובר למצב שהראש למטה, כלומר הוא מתנתק מהערכים הקודמים, מפסיק לחשוב כמו קודם ובאופן כזה נולד תחת לחץ עצום.

יציאת מצרים נקראת "לידה רוחנית" שאותה מסמל בעולמנו חג הפסח. תחילה במצרים הכול היה נכון וטוב, התפתחנו בצורה נורמלית בתוך מצרים, בתוך האגו שלנו. לאחר מכן, היחס של פרעה פתאום השתנה עד כדי כך, שעשרת המכות, מה שנקרא עשר ספירות, עוברות על הפרצוף הזה, על הנשמה המתפתחת וזורקות אותה החוצה. הרחם מתכווץ, נפתחת דרך ללידה, המים נסוגים (יורדים). אותו הדבר מתרחש גם במצרים: מעבר דרך ים סוף, זהו המעבר דרך המים. ולאחר מכן מתרחשת לידה. לעומת זאת, לבהמות אין מצב קשה כל כך כמו לאדם. אצלם הלידה אינה מלווה בלחץ כזה גדול. בעוד שאצל האדם הלידה הפיזית והרוחנית, זה באמת לחץ גדול.

מתוך שיעור בשפה הרוסית, 24.4.2016

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/CJHrg

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest