דף הבית / חינוך, ילדים / להצלת החיים

להצלת החיים

שאלה: אלו ערכים החברה צריכה להקנות לאדם?

תשובתי: ללא דיבורים מיותרים, החברה צריכה להראות לאדם דוגמאות. כל החינוך נבנה על דוגמה.

בברית המועצות לא חסכו במילים יפות, אך דוגמאות החיים היו מהגרועות ביותר. בסופו של דבר, האנשים רק צחקו על הניגודיות בין הסיסמאות לבין המציאות.

האדם צריך דוגמאות, ורק כלי התקשורת יכולים לספק אותן: הרדיו, הטלוויזיה, האינטרנט, העיתונות. האדם חייב לשמוע בכל מקום שאין דבר טוב יותר וחשוב יותר מהחיבור והשיתוף. זה הכרחי ביותר, על זה עובדים כולם, בכך ממוקדות כל המחשבות…

ועל אף שהתהליך עדיין לא התחיל, על אף שרק התחלנו לדבר על זה, אך אנחנו מדברים בתיאום, ביחד, ומזהירים, כמו על העישון, שהשנאה והעוינות הם מוות, וחייבים לעקור אותן מהשורש. ואז, תוך כמה שנים, השנאה, בדומה לסיגריות, "תצלצל" רע, ותהפוך לתופעה מבישה, שנשללת לחלוטין מהחברה.

העיקר להתחיל את התהליך של החינוך הגלובלי. האדם חייב להבין שהטבע דורש מאיתנו דווקא את החיבור. אתה לא דורש מבני האדם את הבלתי אפשרי, אתה בכלל לא דורש שום דבר, אתה פשוט מארגן מלמעלה את הסביבה המתאימה, שמדברת רק על זה.

במקרה כזה, אף אחד לא יוכל בגלוי להביע את התנגדותו לחיבור, כפי שאף אחד אינו יכול לצאת היום, למשל, כנגד האיסור לעשן בתחבורה הציבורית. כך אנחנו מחדירים לחברה חוקים נכונים.

כאן חשוב רק לרכז את תשומת הלב על כך, שזוהי הדרישה של הטבע, זוהי המגמה של ההתפתחות שלנו. אנחנו לא סתם קוראים לכולם: "חבר'ה, בואו נחיה בידידות ובאחווה!" – אלא בכך אנחנו מצילים את חיי האדם על פני כדור הארץ.

מתוך שיעור על עקרונות החינוך הגלובלי, 24.03.2011

ידיעות קודמות בנושא:
אפשר להסביר הכול
אמצעי התקשורת – לשרות העולם
לכודים ברשת חוק הטבע

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/iesDD

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest