דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / להידחף לרוחניות דרך צוואר הבקבוק

להידחף לרוחניות דרך צוואר הבקבוק

מיכאל לייטמן

בכדי להכניס אותי לרוחניות, המקובלים וכותבי ספר הזוהר צריכים לבנות מערכת כניסה רב-שכבתית, כדי שאני אכנס שכבה אחר שכבה, שלב אחר שלב, ואתאים את עצמי לכל מדרגה, בכך אשתחרר מכל מיני סטראוטיפים והרגלים, ואקבל זווית ראייה חדשה.

כי הרי עליי לעבור כאילו בצוואר הבקבוק, עליי לקבל את צורתו – אחרת לא אוכל להיכנס! הייסורים דוחפים אותי מאחור, וחשיבות המטרה הרוחנית מושכת מקדימה, וכך אני עובר ורוכש צורה יותר ויותר מתאימה לעולם שצריך להתגלות לי.

לכן אנחנו עוד נגלה בטקסט של ספר הזוהר הרבה מסננים, שיאלצו אותנו לקבל פעם צורה של מרובע, פעם של עיגול, או משולש, עד שנעבור דרכם פנימה. אנחנו כל הזמן עוברים דרך כל מיני רשתות, וכל מסנן חדש עושה איתנו משהו חדש, עד שניוולד בעולם הרוחני. זה נקרא הלידה הרוחנית.

בטקסט אנו פוגשים הרבה דברים מבלבלים ודוחים, אבל לא ניתן לעבור את החומר הזה בשיטות לימוד רגילות ועל ידי מאמץ שׂכלי – אלא רק אם האור העליון ישפיע עלינו וישנה אותנו, ואז אנחנו נגלה, בשביל מה כל זה היה ולמה.

ואז יהיו מכשולים שפשוט יתאדו. כאילו היה לפניך איזה מחסום ופתאום הוא נעלם! הייתה איזו דמות, איזה פתח מוגדר – ואתה פתאום עובר דרכו ומקבל את צורתו. כך זה פועל. אבל לא ניתן לפתור את הבעיות האלה בעזרת השׂכל וההיגיון, כי הרי איננו מבינים בצורה נכונה את הטקסט הזה.

מתוך שיעור על ההקדמה לספר הזוהר, 16.02.2010

ראה מאמרים קודמים בנושא:
בחזרה הביתה דרך הג'ונגל
מחסום – סימן חיים קריטי
ספר הזוהר – המפתח לכניסה לעולם העליון

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/mmtw3

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest