"לא תרצח"

בדיבר, "לא תרצח" (תורה, ספר "שמות", פרשת "יתרו", פרק כ', פסוק יג') הכוונה היא, שאת האור שמגיע אלינו מלמעלה, אור החיים, או אור התיקון, שמכוון אותנו להשתוות הצורה לבורא, אפשר לחתוך מעצמנו, להפסיק את קבלתו, כאילו לכבותו ולהחיות בתוכי את הרצון האגואיסטי.

ברגע שהוא מופיע בתוכנו, אז האור מייד נעלם. הוא מרגיש מראש את הרצון הזה, כי בינו לבין הרצון האגואיסטי ישנם "כתר", "חכמה", "בינה", "זעיר אנפין" ו"מלכות". "מלכות", זה הרצון האחרון, ו"כתר" זה הרצון הראשון. האור, בהימצאו עדיין ב"כתר", מרגיש שאסור לו לבוא ל"מלכות". נוצר פרדוקס: אני רק עושה משהו מקולקל, והאור כבר יודע ואינו מגיע.

תנועה לא נכונה שלי מייד מורגשת ב"כתר", מפני שבינו לבין "מלכות" קיים קשר הדדי הפוך. ברגע שאני עושה משהו ב"מלכות", ה"כתר" מייד מרגיש את הכוונה שלי, והאור יוצא מתוכו.

שאלה: אני, זה רצון. כך או אחרת, אני נע אחרי תענוג. אז מה מתרחש איתי?

תשובתי: אתה הורג את הנשמה שלך, מפני שאתה רוצה לקבל תענוג למען עצמך! האור נכנס רק לפי השתוות הצורה. ואילו אתה מבצע פעולה הפוכה לו, ולכן הוא מייד נעלם.

שאלה: ראוי לציין, שכל המהפכות מתחילות מדרגה רומנטית: עכשיו אנחנו נבנה חברה צודקת! ובהמשך, שפיכות דמים, הרג, בתי סוהר, וכולי.

תשובתי: כן. את אותו הדבר אנו רואים גם בהתפתחות הטכנולוגית, ובשינוי התצורות. כל מערכת – הקפיטליסטית, האגואיסטית, הנאצית, מתחילה ממרכיבים רומנטיים. כיוון שהאנשים מונעים על ידי רעיון, של להוכיח, להראות, להגשים, להנות ממה שאני יוצר. בשלב הראשון הרעיון הזה מקבל את תמיכת האור, אחרת הוא לא יכול להתגשם. אבל ברגע שהאגו והמסחריות נכנסים למשחק, אז האור נעלם והכול נע לקראת קריסה! יכולות לעבור מאתיים שנה, אבל בכל מקרה הקריסה תגיע.

שאלה: מה צריך לעשות כדי שהקריסה הזאת לא תתרחש? האם אפשרית ברית מקדימה, כדי שהדרגות הרומנטיות יעברו לבחינות עליונות יותר?

תשובתי: לשם כך צריך לדעת איך להחזיק את עצמך ברומנטיקה הזאת. כלומר המדרגה הרוחנית העליונה צריכה כל הזמן למשוך אותך מעל המדרגה הגשמית.

אבל במידת ההתקדמות, התענוגים הגשמיים ימשכו אותך יותר ויותר. יתחילו להמציא לך כאלה תענוגים שקשה יהיה לתאר אותם. ואתה כל פעם תצטרך להעדיף את הגדילה הרוחנית על פני מה שמתגלה לך כאן.

שאלה: האם אפשר מראש להישמר מפני זה? האם אפשר לחתום על איזה הסכם שיעזבו אותי, יזהירו אותי ויזכירו לי?

תשובתי: רק אם אתה קושר את עצמך לסביבה המתאימה ומשקיע בה את כל כוחותיך, דווקא זה מה שעשו האנשים שביצעו מהפכות. הם היו מוכנים לתת הכול למען החברים ולכן זה התגשם.

אבל ברגע שהקשר ביניהם הופסק והתחילה החלוקה: אתה תהיה שׂר כזה ואני אהיה שׂר אחר, אז בזה הכול הסתיים. האגו נכנס, ה"מעגל" נעלם וכך גם השוויון.

כדי שזה לא יקרה, צריך ליצור סביבה מתאימה, יחד עם הבורא, כדי שתחזיק מעמד – החל ממנה, דרך החברה הרחבה, עד למרכז עצמו.

הכוח הבלתי נראה הזה, הבורא, צריך כל הזמן להחזיק אותנו. ואז אתה בעצמך הופך להיות בלתי נראה ונעלם בכל המערכת הזאת, אחרת לא יהיה שום דבר! אתה צריך בעצמך, ללא שום שכר לעצמך, להיעלם בתוכה ואז אתה תרכוש עולם אחר.

מתוך התוכנית "סודות הספר הנצחי", 25.02.2013

ידיעות קודמות בנושא:
"כבד את אביך ואת אמך"
המצווה המופשטת ביותר
התוכנית הכללית וכל צעד שלה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/utve1

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest