דף הבית / חינוך, ילדים / כדור הארץ הוא גוף חי

כדור הארץ הוא גוף חי

דעה: הגיע הזמן לשנות את ההגדרה של גוף חי, שגובשה על הבסיס של הפסיכולוגיה האנושית. לפי תפיסתה, רק הצורות של חומר מאורגן, אשר תואמות במאפיינים שלהן לבעלי חיים ובני אדם, נחשבות כגוף חי, ויתר על כן, הוא גוף רציונלי.

את האובייקטים הטבעיים השונים באופן משמעותי בגודל, בצריכת האנרגיה, בתוחלת החיים, בקצב של תהליכי חילוף החומרים – לא מייחסים לחומר "חי ורציונלי". ריכוז יתר על האדם הביא את המדע למבוי סתום בחקר של חוקי הטבע.

הדבר נוגע במיוחד למערכת היחסים של האנושות עם כדור הארץ. האנושות הורסת באופן שיטתי את החלקים הטבעיים של כדור הארץ, ומחליפה אותם בחלקים מלאכותיים שלפעמים מזיקים לחיים של כדור הארץ.

כדור הארץ הוא לא רק מודע לקיומו של האדם על פני השטח, ו"עוקב" דרך החושים שלו אחרי ההתנהגות שלו, אלא הוא למעשה מנהל את החברה האנושית. הבסיס לניהול הזה הוא החוקים של הגיאו-פסיכולוגיה – שליטה באנשים ברמה של תת המודע. האובייקט השולט הוא כדור הארץ עצמו, שבתוך גופו חיים בני אדם.

יתר על כן, בתנאים מסוימים, כגון הגדלת מספר האוכלוסייה שעולה על הסטנדרטים המותרים, הרעלת חלקים מסוימים של כדור הארץ, של אוויר או מים, או הרס של צמחייה על ידי פסולת של פעילות אנושית, כדור הארץ מתחיל להיפטר מהיצורים המזיקים שמסכנים את חייו.

לפעמים תת המודע של בני האדם מקבל פקודה להשמדה עצמית, שמובילה למלחמות או מופיעים וירוסים קטלניים לבני אדם. הגיע הזמן להתייחס לכדור הארץ שלנו לא כמו לגוף דומם שמסתובב סביב השמש, אלא כאל יצור חי.

כדור הארץ הוא לא רק יצור חי, אלא גם רציונלי. הוא כל הזמן מחליף מידע עם השמש שלנו ואפילו עם מרכז הגלקסיה. המידע הזה עובר בערוצים המשתרעים ממרכז כדור הארץ אל פני השטח.

פיצוצים גרעיניים, קידוחים בעומק יתר, הטמנת חומרים רדיואקטיביים ורעילים בקרום של כדור הארץ גורמים לדאגה בתוכו, והוא מתחיל להגיב לפעולות של החברה האנושית שנמצאת בדרגת התפתחות נמוכה. רעידות אדמה, הוריקנים, שיטפונות – אלה הן פעולת האזהרה הראשונות מצידו של כדור הארץ.

הטבע וכדור הארץ מתקיימים באופן שבו הכול מאוזן. יש להם הגנה עצמית וטיהור עצמי במידה מאוד מוגבלת, ועל פני כדור הארץ ובחלל יש לא רק מאבק, אלא גם תמיכה ושיתוף פעולה הדדיים.

התייחסותי: חכמת הקבלה קובעת את האחדות של הטבע ואת החכמה האוניברסלית שלו מרגע הגילוי של חכמת הקבלה על ידי אדם לפני 5780 שנה. בכל כתבי המקובלים ניתן לראות את היחס שלהם לטבע כמו לגוף עליון אינטגרלי ורציונלי. הדומם, הצומח והחי מקיימים את חוקי השיתוף והאיזון של הטבע בצורה אינסטינקטיבית.

ורק האדם הוא הפוך מהטבע בכל מעשיו, הוא מוציא את הטבע מאיזון. אנחנו הגענו למצב קריטי, כדור הארץ אינו מסוגל לשאת אותנו יותר, ורק אם אנחנו נלמד את האחדות של הטבע ואת החוקים של שיתוף פעולה מלא איתו, לפי מה שמסבירה לנו חכמת הקבלה, אנחנו נוכל לבנות מחדש את הציוויליזציה שלנו.

ידיעות קודמות בנושא:
בני האדם וכדור הארץ, חד הם
כדור הארץ יכול לדחות את האנושות
כדור הארץ כגוף חי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Bg2ca

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest