ישראל החדשה

laitman_2011-12-06_3789_w.jpg

שאלה: מה מקומם של יהודי ישראל במערך הכוחות הרוחניים של היום?

תשובה: כל מרכיב, ולו הקטן ביותר, מורכב מעשר ספירות. עם ישראל שעבר עליות וירידות רוחניות, גם הוא מורכב היום מכמה חלקים.

ישנו חלק שנקרא "ישראל" לפי המהות הרוחנית שלו, הוא מכוון ישר לבורא (ישר-אל). אליו שייכים כל האנשים בעולם שבהם קיימת המשיכה הזאת.

באופן כללי, אנחנו מתחילים היום את העלייה מאותו המצב שהיה קיים בבבל העתיקה בזמן אברהם, כאשר הכול היה שבור והוא אסף אנשים מסביב שנמשכו לבורא. אנשים כאלה שייכים לגלגלתא ועיניים (גו"ע) ובהם כבר עכשיו בוערת ה"נקודה שבלב"(•).

לאחר מכן ישנו החלק שגם נקרא "ישראל", אך בו ה"נקודה שבלב" נעולה, חסומה (⊙). אמנם היא הייתה אצל האנשים האלה בעבר אך לא באה לידי ביטוי כתוצאה מהתכללות הדדית.

החלק הבא הוא "אומות העולם", אנשים שמוכנים להצטרף לישראל. הם מבינים ומרגישים את מסר החיבור, יש להם נטייה טבעית לזה, אך ה"נקודה שבלב" נסתרת. אפשר לקרוא להם "צדיקים".

אחריהם בא החלק של "אומות העולם" שנקראים "החוטאים". טמונה בהם שליליות רבה (-) וה"נקודה שבלב" שלהם חבויה עמוק מדי.

זהו המבנה הכללי. אך אנחנו מצידנו לא מעבירים שום הפרדה ולוקחים דוגמה מאברהם שהפיץ את החכמה לכולם.

למרות זאת בעבודתנו של היום ישנם הדגשים. קודם כל עלינו לחזק את החלק הראשון, את הקבוצה שלנו, את מי שמוכן, מסוגל ומבין את חשיבות הדרך אל הבורא.

אחר כך אנחנו צריכים לעבוד עם נציגים של החלק השני מכיוון שבין אם הם רוצים ובין אם לא, טמונה בהם אותה הנקודה, אותו הגירוי. אנחנו חייבים להגיע איתם לסוג מסוים של חיבור.

בנוסף לכך, נקווה שיצטרפו אלינו רבים מ"אומות העולם" כאשר יראו שאנחנו מציעים גישה יעילה, רציונלית.

יחד עם זאת צריכים להבין ששלושת החלקים התחתונים משתתפים בתהליך ללא כוונה. אין להם אפשרות להשתוקק להשפעה. הרי הכוונה קיימת רק למעלה, בכל החברים שלנו ברחבי העולם.

היום בעצם נוצר כלי חדש, ישראל חדשה שנולדת לאחר השבירה והערבוביה, לאחר הגלגולים. מי שמתעורר לקראת הבורא הוא עומד בראש ומושך אחריו את כל השאר.

אותו הדבר התרחש בבבל: אנשים מכל מיני מקומות הצטרפו לקבוצת אברהם ולאחר מכן היו בין המובילים. דוגמה אחרת הוא רבי עקיבא, ההורים שלו לא היו יהודים (הם היו גֵרים, מ"אומות העולם") והצטרפו לעם ישראל. הגורל הוא כזה, מהרמה הכללית של אותם הזמנים עלה לדרגה הרוחנית ועקף בה את כולם. כך שהעניין הוא בוודאי שלא בגנטיקה ולא בלאום.

מה שקשור לעם ישראל של היום, הוא דורש מאיתנו מאמצים גדולים יותר מאשר החלקים האחרים של העולם. חוץ מהקבוצה עלינו קודם כל להשקיע יגיעה בו וגם בעם ישראל שמפוזר בין אומות העולם. זה מאוד קשה אך אין לנו ברירה אחרת, אנחנו חייבים לעשות זאת מפני שזהו סדר העדיפויות במערכת הכללית.

מתוך השיעור על מאמרי "שמעתי", 22.02.2013

ידיעות קודמות בנושא:
הדרך של האור
תיקון מתוך נחיצות פנימית
מפנימי לחיצוני

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/4fUy1

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest