דף הבית / משבר עולמי / ילדים קטנים

ילדים קטנים

laitman_2010-12-05_8708_us-70.jpg

כשאנחנו מביטים על בני האדם בעולם, אנחנו צריכים להבין, שהם זקוקים לעזרה.  לא מזמן הסתיים הכנס שלנו במוסקבה. נתתי שָם ראיון לכלי התקשורת, שוחחתי עם אנשים ידועים וערכתי, בין היתר, שתי פגישות מסקרנות.

אחד השותפים שלי לשיחה צידד בנקודת מבט בדלנית. הוא בעד שרוסיה תבודד את עצמה מהעולם, תסתגר בתוך עצמה ותדאג רק לעצמה. אני הסברתי לו את המשמעות של תהליך הגלובליזציה. הרי הוא לא תלוי בנו, זו התגלות של חוק הטבע, צו השעה. האם אנחנו יכולים ללכת נגד הטבע, בהיותנו תולדותיו הקטנים? תקפוץ מהגג, תצעק כל היום, שום דבר לא יעזור. לכן אנחנו צריכים ללמוד את חוקי הטבע ולציית להם.

דיברנו שעה וחצי, ומאוחר יותר, לאחר שקראתי בעיתון את תגובתו על השיחה שלנו, ראיתי, שאף על פי שהוא היה מכוון נגד, בכל זאת התרחשו בו שינויים. שותף אחר לשיחה בכלל מצדד בנאציזם ומדבר בגלוי בעד האידיאולוגיה של גרמניה הנאצית. דיברנו שעה ועשרים דקות. היה לי מעניין לשמוע אותו, ולעיתים הוספתי משהו מעצמי פה ושם.

אז הנה, אין לי בכלל שׂנאה כלפיהם. אלה הם ילדים, אפילו שהם חכמים ונבונים (ודרך אגב מאוד מפורסמים). אני מביא אותם כדוגמה של נקודות מבט קיצוניות באנושות, המבוססות בצורה פילוסופית ואידיאולוגית. ובכל זאת אפילו אליהם אני מתייחס כמו לתינוקות, שאינם יודעים היכן הם נמצאים. אין כאן מה לעשות, כך אנחנו צריכים להתייחס לכולם. מי שלא תיקחו, אינשטיין או ביל גייטס, הם כולם כמו ילדים קטנים. כי ביחס לרוחניות, בקריטריונים של אמת, אף אחד מהם אינו מבין, היכן הוא נמצא.

משך אלפי שנים בנינו סביבנו "בועה" מלאכותית של טכנולוגיות ויחסים הדדיים. אנחנו מתבשלים ב"מרק" שלנו, ומחשיבים למומחה, כל מי שמתמצא טוב יותר במרכיבים של התבשיל הזה ומבין כיצד להשתמש בהם. בספירה המלאכותית הזאת הוא מומחה, הוא חכם. אך כל ה"חכמה" שלו מוגבלת באפילה המסריחה של האגואיזם שלנו. ולכן צריך לגשת בפשטות ובסבלנות כמה שיותר קרוב לאנשים ולהסביר להם בהדרגה על המתרחש. זה לוקח שנים של עבודה. אני לא דורש מהם דבר, כי הכל תלוי רק בנו. אנחנו צריכים להופיע עם ההפצה הרחבה והעמוקה, הגלובאלית והטוטאלית, בכך שנוסיף לזה את העוצמה המרבית.

החיים מחייבים. אין לנו דרך אחרת להצלחה, כיוון שהעולם מתפרק לנגד עינינו.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם, 24.06.2011

ידיעות קודמות בנושא:
אל תתפלא, פרופסור
לימוד? זה לא בשבילי!
הפצה: ברכות ובהתמדה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/yzY8w

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest