דף הבית / חינוך, ילדים / חיים באשראי

חיים באשראי

שאלה: אדם שעזב את עבודתו מתוך מחשבה אידיאולוגית ועוסק בשיטה האינטגרלית – באיזה כסף הוא יפרנס את משפחתו?

תשובתי: ובאיזה כסף הוא בכלל מתקיים, אוכל, שותה, משלם על שירותים מינימליים?

הערה: אם ניקח את אירופה, רוב האנשים המודרניים חיים פשוט באשראי. הם לוקחים אשראי נניח ל-10 שנים ופשוט אוכלים בכסף הזה. והחוב שלהם בינתיים גדל, כי אין עבודה נורמלית.

תשובתי: זאת הבטחת הכנסה נסתרת מצד הממשלה. אם אני צובר חוב תוך 10 שנים, אני לא מפחד מהבנק, אלא הבנק כבר מפחד ממני. הרי זה כאלה סכומים, שאתה כבר לא יכול לעשות איתי כלום. כשאני חייב לך 50 מיליון רובל – זה משהו אחר. מי מפחד ממי? אתה כבר מפחד שאני לא אחזיר לך.

כאן קיימת כאילו הסכמה נסתרת, לאנשים אין לאן לברוח: נותנים להם אשראי, הבטחת הכנסה וכו' – בכל מקרה אף אחד לא יחזיר את החובות האלה. כמו שהממשלה עצמה כולה בחובות, כך גם האנשים בחובות וכל זה באיזה שהוא אופן ייכבה. דרך אגב, זה לא יקרה על ידי מלחמה. אבל זאת כבר שיחה בפני עצמה.

כך שמדובר על כך, שהאדם קיים גם כך וגם כך. בתור התחלה, עד שהמערכת האינטגרלית לא תהפוך למוסד המקובל והמוכר בחברה ובממשלה, היא צריכה להיות ארגון חברתי התנדבותי שקיים מתרומות. בעולם קיימים ארגונים רבים כגון זה. אז מדוע איננו יכולים להתחיל מכך?

אני חוזר, אם קיימת הבטחת הכנסה מינימלית אתם מתחזקים בכך את האנשים ונותנים תוספת מינימלית. וכל השאר – כמעט בחינם.

הערה: כבר פנו אלינו אנשים בעלי הון שמוכנים לשלם משכורת למומחים שלנו, שהם יבואו לעירם להחדיר את החינוך האינטגרלי בבית הספר. כלומר, האנשים מעוניינים שהילדים שלהם יגדלו באווירה טובה.

תשובתי: דרך זה אתם יכולים לעשות הכול. בשבילכם זו תהיה פעולה מייצגת נפלאה. בזכות העבודה הזאת תוכלו לשלם למומחים שלכם על בית ספר נוסף אחד או שניים, ותוכלו אחר כך להתגאות, "הנה תראו לאיזה תוצאות הגענו!", אין לאן לברוח מזה.

אם הילדים שלנו בגיל 13 מתקבלים לאוניברסיטה ולומדים בהצלחה כבר שנה שנייה – הרי זאת עובדה! אם אתם מראים זאת להורים, הם "נדלקים" ומוכנים לשלם על כך.

מתוך שיחה מס' 28 על בית ספר לחינוך אינטגרלי, 20.05.12

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/NUxLi

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest