דף הבית / אקטואליה / ישראל היום / חייבים להתאחד

חייבים להתאחד

כדי לספק לעם את הצרכים ההכרחיים והקיום הבטוח, צריך להביא לו את התיקון, את הערבות ההדדית. בלעדיה לא תעבוד המערכת הפנים-מדינית, בלעדיה לא יהיה לא אוכל ולא ביטחון. בימינו המדינה צריכה חיבור, קשר שמבוסס על ערבות. המנגנון המדיני, העם, הממשלה, כל גורמי השלטון – כולם צריכים להתחיל להתחבר זה לזה לפי עיקרון הערבות ההדדית. אחרת המדינה לא תחזיק מעמד.

בקרוב אנחנו נראה כיצד המדינות יתחילו "להתפורר". המנהיגים ינסו לעשות משהו, ושום דבר לא יעזור. יישאר רק הקשר ההדדי בין בני האדם ששייכים לאותה תרבות, כי לעמים יש קרבה מצד הטבע. אבל המדינה, כמסגרת, לא תחזיק מעמד, מפני שהיא משהו מלאכותי. המסגרת המלאכותית הזאת עם הגבולות והקשרים הפנימיים שלה, תפסיק לתפקד. היא תפנה את מקומה למודל הגלובלי והאינטגרלי שמתגלה היום ושלקראתו אנחנו פוסעים.

המערכות יאבדו את יעילותן: ההוראות יישארו על הנייר, הפקודות לא יקוימו. אנחנו לא נבין מה קורה לנו. והעניין הוא שמתגלה לנו רשת הקשרים ההדדיים, המנוגדת לקודמת.

ולכן, אם אנחנו רוצים לספק לעצמנו את הקיום ההכרחי, אנחנו חייבים להתחיל מהיחסים ההדדיים בינינו, וללכת מהקל לכבד. הכי פשוט זה להתחיל להתאחד סביב רעיון החיבור. הממשלה והרשויות אינן רלוונטיות, העם הוא העיקר.

מתוך שיעור על מאמר שבעל הסולם פרסם בעיתון "האומה", 28.08.2011
ידיעות קודמות בנושא:
האלטרואיזם מתחיל אחרי ההכרחיות
הטרנספורמציה של העולם המוכר
מדינות וגלובליזציה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/mCz4h

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest