השלמה הרמונית

"כתוב, אישה כי תזריע וילדה זכר. שאישה, מלכות, יולדת הנשמות. וילדה זכר, ולא כלול זכר ונקבה, כפי דרך העולם, שהנשמות נולדות זכר ונקבה.

כי התחתונים בעוונותיהם גורמים למלכות, שהנשמות אינן מתחברות זכר ונקבה, כמו שיוצאים מלמעלה זוגות זוגות, זכר ונקבה.

וע"כ כתוב, וילדה זכר, שלא נגלה לעוה"ז, אלא רק זכר שאינו כלול בנקבה." ("ספר הזוהר עם פירוש "הסולם". פרשת "תזריע", סעיף 23).

בעולם הרוחני היסודות זכרי ונקבי, הם תכונת ההשפעה ותכונת הקבלה, והם נמצאים במצבים נכונים. הם מקושרים הדדית ביניהם ומשלימים זה את זה, כלומר מזריעים ויולדים חיים חדשים מתוך הקשר של הקווים ימין ושמאל. אבל מאחר וההתעברות והלידה אינן מתרחשות בו זמנית, אז התיקון נעשה לסירוגין. לכן אישה יולדת גם צד זכרי וגם צד נקבי.

אישה, זו מדרגה עליונה שקולטת לתוכה "רשימות" (גנים רוחניים) ומפתחת אותם בתוכה. באופן כזה נולדת הנשמה, אבל רק בתנאי שהגוף שלנו, כלומר הרצונות והכוונות שלנו מתלווים לכל התהליך הרוחני.

בבני אדם שבעולם שלנו אין נשמה בדרגה הגשמית, זו ישות בהמית. אם אנחנו רוצים שיהיה בנו משהו אנושי, אנחנו צריכים לפתח את הנשמה שלנו, ואז ניקרא "אדם".

בכל אחד מאיתנו יש "רשימות" (גנים רוחניים) ואנחנו יכולים לסייע להתפתחות התוך רחמית בת תשעה חודשים שבתוך ה"מלכות", בכך שמעלים לשם את הרצונות והכמיהות שלנו ועושים הכול כדי שה"רשימות" תתפתחנה בצורה נכונה. בסופה של מה שנקרא תקופה רוחנית בת תשעה חודשים, תשעה תהליכים עוקבים שעוברים עליהם, מתוכם נוצרת הנשמה.

לכן בדרגה הבהמית (הגשמית) אנחנו צריכים להתקיים באותה הצורה שבה הטבע, ההיסטוריה, החברה וכולי, מחייבים אותנו לתפקד, ואת כל השאר לכוון למעלה מזה, למען התפתחות ה"רשימו".

שאלה: בעולם הרוחני היסודות הזכרי והנקבי מקושרים, ואילו בעולם שלנו הכול שבור, מחולק, נולד בנפרד. האם זה אומר שאנחנו צריכים לחבר את שני היסודות ולהחזיר למצב הרוחני?

תשובתי: כל הכוחות הרוחניים מכוונים לכך, כדי לממש את ה"רשימות" הרוחניים של כל אדם וליצור מהם גוף אחד שלם, נשמה אחת יחידה. אין בה שום חלוקות, והיא לבדה דומה לבורא!

בעולם העליון אין מושג "נשמה נקבית", "נשמה זכרית", מפני ששם שורה בהרמוניה מלאה השלמה הדדית.

מתוך התוכנית "סודות הספר הנעלם", 12.02.2014

ידיעות קודמות בנושא:
חיבור של שניים שבו הם נעלמים
איש ואישה: חיבור מעל ההפכיות
רצון נשי וכוונה גברית

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Jk9e1

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest