דף הבית / המשבר ופתרונו / הפתרון / הפתרון 78 – השקעות, חסכונות, פיקדונות ופנסיה

הפתרון 78 – השקעות, חסכונות, פיקדונות ופנסיה

במקורות התורה מצויין שהאדם צריך לחסוך. מהו הצורך ומהי מטרת החיסכון, באיזו מערכת שיקולים כדאי להשתמש בעת בניית חיסכון ובאיזה צורה יכול האדם להבטיח את עתידו? (שיחה עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן והצוות הכלכלי)

תוכנית הטלוויזיה "הפתרון" בנושא "השקעות, חסכונות, פיקדונות ופנסיה".

לצפייה/האזנה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

להורדה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

קטעים מהשיחה:

כתוב לנו במקורות התורה שאדם צריך לחסוך שליש, שליש, שליש, בזהב, ברכוש ובנדל"ן, ובמזומנים, כך הוא אומר המקור.

המטרה של החיסכון באמת על פי התורה, שאדם יבטיח לעצמו שלא ליפול על הידיים של החברה. הוא צריך לחשוב איך להיות עצמאי ולא יהיה נטל על האחרים. צריך להיות אחראי, שיהיה לי כסף לטפל בעצמי בעת חולשה.

היום ובכל יום אנחנו רואים שהעולם מתנהל בחוסר ודאות יותר ויותר, האדם לא בטוח במה שקורה. פעם רכשו זהב והאדם ידע שהוא חוסך באיזו צורה, שבאיזה מקום יש לו חתיכת זהב או מטבעות או דבר אחר, ובזה הוא מבטיח את עצמו. היום הכל וירטואלי. לכן אני לא יודע מה להגיד, אבל לדבר על פנסיה, חסכונות, ממה לעשות את זה, בתנאים שאין לו היום "תכלס" לחיים? אני שואל אתכם, הרבה מסוגלים לחסוך?

צריך להיות חוק במדינה שלכל אחד תהיה פנסיה, ושהוא לא יחשוב על זה.

המדינה חייבת לקחת על עצמה את הגישה שכל אזרח הוא כמו תינוק. ואני מביא אותו לגן הילדים, לבית הספר, לאוניברסיטה, אני משתדל לתת לו מקום עבודה, ואני משתדל לחשוב עליו, על הבריאות שלו וכל שאר הדברים, ואחרי שהוא לא יהיה כשיר לעבודה שיהיה לו ממה להתפרנס, הוא יקבל הביתה "תלוש" כל חודש, או איך שנהוג. כמו שעכשיו הוא מקבל בבנק שלו סכום כסף, הוא ימשיך לקבל את הסכום שלו גם כשהוא יפסיק לעבוד, וכל זה שייך למדינה. המדינה חייבת לנהל את זה, אחרת יהיה בלגן. אנשים לא מבינים, לא מרגישים, לא מסוגלים לשמור על הדברים האלה, את זה אנחנו רואים, אז בשביל מה. כנראה שהכלכלנים מצליחים להרוויח בין זה לזה, ממה שהאנשים הולכים להפסיד.

חברה צריכה להשקיע קודם כל בחינוך.

זה נראה אולי מוזר, כי אם אתה בונה מערכת חינוך נכונה, היא תהיה בהרמוניה עם הטבע, אז יצא שלא יחסר לך כלום, החברה הזאת תמיד תנצח, לא תהיה תלויה באף אחד. תהיה עליה השפעת הכוח הכללי של הטבע, לטובה.

אין לך שום הבטחה בכלום אם העולם קורס. ההשקעה הכללית של החברה ושל הפרט היא בחינוך, כי על ידי חינוך אתה מתחיל לעבוד, לחיות ולעשות כל דבר שאתה עושה בהתאם לטבע הכללי, בהתאם לחוקי העולם. וההרמוניה הזאת וההתקרבות הזאת לחוקי העולם מבטיחות לך חיים בטוחים.

אם אתה מדבר על החברה העתידית אז כל ההשקעה חייבת להיות לחברה, כי בעתיד לבוא, נגיע לחיים שבהם כל העם נניח יחיה ברמת חיים אחת וכל אחד יקבל את מה שהוא חייב, את מה שהוא צריך לקיום שלו, וכל היתר, מהרווחים שלו או של החברה הכללית, ילך רק לחברה בכללות, שתטפל בעיקר בחינוך.

תוכניות קודמות:
הפתרון 77 – ההגירה לאירופה
הפתרון 76 – כוח הכסף
הפתרון 75 – מחקר החיבור

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/mAbh2

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest