דף הבית / המשבר ופתרונו / הפתרון / הפתרון – המודל הניאו-ליברלי

הפתרון – המודל הניאו-ליברלי

השיטה הליברלית מביאה לחוסר שיוויון מאחר ובני האדם לא מתחשבים בצרכים וברצונות של האחר. מדוע השיטה מקובלת גם על העשירים וגם על פשוטי העם ולאן זה מוביל את האנושות? (חברי הצוות הכלכלי בשיחה עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן)

תוכנית הטלוויזיה "הפתרון" בנושא "המודל הניאו-ליברלי".

לצפייה/האזנה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

להורדה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

תקציר השיחה:

מטבע הבריאה, לא יכול להיות שטייקונים יחשבו על מישהו. הם מעוניינים שמישהו יתקיים במידה שהוא יכול להיות עבד שלהם, והשאר שלא יתקיימו כלל. הטייקונים מחזיקים את הכלי תקשורת, מבלבלים את כולם וקונים את כולם, כולל את הבחירות, כולל הממשלה שנמצאת איתם יחד בכל אותה ברנז'ה, גם מדענים נמצאים אצלם, הכול קנוי. חוץ מהאזרח הפשוט שהוא מסכן וסובל.

בנקים, תעשייה, משטרה, ממשלה וצבא – כולם עובדים יחד. כל החלק העליון, לא רק אלו שיש להם כסף ומייצרים את הכסף, אלא גם כן אלו שמעבירים להם את הכסף. במיוחד כלי התקשורת שפועלים רק מתוך מי שמשלם להם יותר. אתה יכול לייצר היום בעם איזו דעה שאתה רוצה. יש לך טכנולוגיות פסיכולוגיות שיכולות לגרום לאנשים לצאת החוצה ולצעוק.

בעתיד מה שיקרה זה שתהיה קצת ממשלה, קצת צבא, בנקים לשרת את הטייקונים, טייקונים ובמקום מיליארדי אנשים, יהיו מכונות. הטייקונים ישאירו כמה מיליוני אנשים מתוך השמונה מיליארד, כדוגמה למה שפעם הייתה אנושות. לא צריכים היום בתעשייה אף אחד. אם אנחנו (הטייקונים) מדברים על זה שיש לנו שמונה מיליארד אנשים, אז יש לנו רק בעיה אחת, איך אנחנו נקצר אותם לשמונה מיליון, ואז אנחנו פותרים את בעיית האקולוגיה לגמרי. הכול יהיה יפה ונקי. רק אני לא מבין מאיפה יחיו אותם העשירים, שהם מעוניינים יותר ויותר להרוויח.

לא ניתן לחזור לקפיטליזם שפוי כמו שהיה פעם, זה כבר עבר, אין דרך חזרה. הקפיטליזם ה"שפוי" מיצה את עצמו. העולם לא מתנהג לפי התוכניות שמישהו ממציא. העולם מתנהג לפי התוכנית שלו, ולפי התוכנית שלו אין דבר חזרה, אי אפשר, ומה שיש לפנינו זה רק הכרת המצב כאנוש. האנושות תגיע למצב שזה יהיה ממש כמו צירי לידה, היא תצטרך להחליט על הטכנולוגיה חדשה של היחס לחיים, יחס לחברה, יחס לכולם. שאותם הטייקונים הם גם כן ירגישו ויבינו, שמהחיים הרגילים הנורמליים, הם לא צריכים יותר, כי האדם הוא משתנה.

אני חייתי בתקופות שונות עם האנשים שהם ממש המעמד הגבוה. אין להם בכלל יחס להמון העם. הם לא אוכלים את אותם המצרכים, הם לא לובשים את אותם הדברים, לא אותם המכוניות, הם לא מסתובבים באותם המקומות. הם כאילו עוברים באותם הרחובות במקרה, אבל יש להם מקומות משלהם, שיטה שלהם, טבע, גישה, חברה, הרגלים משלהם. הם חיים בעולם אחר לגמרי, הם לא יודעים מה זה עבודה. אני הייתי איתם, כי הם היו מעוניינים בשיטה שלי בחכמה שלי.

תוכניות קודמות:
הפתרון – שלב המעבר – מכלכלה נוכחית לכלכלה לפי חוקי הטבע
הפתרון – עקרון המחסור בכלכלה
הפתרון – המשבר הכלכלי באיחוד האירופאי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/VoTIF

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest