דף הבית / משבר עולמי / הפיתרון קיים!

הפיתרון קיים!

דעתו של ר. גרינברג, (GREENBERG. R) ראש המכון לכלכלה של האקדמיה הרוסית למדעים: העלאתו של האגואיזם לדרגת הערך החברתי גורמת נזק עצום להידוק האיטי של החברה. חוסר הרסן במרדף אחר נהנתנות, צרכנות, ונוחות, מחליף את הערכים כמו אמפתיה, חמלה וסולידריות, ויוצר פירוד ואדישות בתוך החברה. יחד עם זאת, מתגבשים מצבי הרוח של המחאה, אך ללא הצלחה בולטת בעיצוב של המודלים החלופיים הברורים של הסדר החברתי ההומאני יותר.

התייחסותי: הכול נכון, האגואיזם כבר לא נחשב כפגם בכל ההתבטאויות שלו. הוא גדל כל כך, שכבש את שטח המוסר, החמלה, האמפטיה. הוא נשאר כשמצביעים לו על הערכים האלה. הרי הגענו בהתפתחות האגואיסטית שלנו (אבולוציה) לצורת האגו האולטימטיבית. השלב הבא הוא תיקון האגו, באופן קל, מתוך רצון חופשי, על ידי הכרת הנזק שהוא גורם, או דרך כפייה, סבל, עד הרס כמעט מוחלט של האנושות במלחמה גרעינית.

דעתו של המדען נכונה מאוד, מלבד דבר אחד – הפיתרון קיים, אבל המדענים עדיין לא מסוגלים להבין אותו. הטבע האגואיסטי אינו מאפשר להעריך את הכלי לתיקון האדם. דרוש סבל נוסף כדי שהמדענים, הכלכלנים, הפוליטיקאים, יהיו רגישים יותר לרעיונות של "ערבות הדדית" וחכמת הקבלה.

ידיעות קודמות בנושא:
הצורה המתקדמת של האגו
האדם בסוף התפתחותו
מחשבות על העולם החדש

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/j2Bay

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest