דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / הפחד, כיצד להיפטר מהפחדים?

הפחד, כיצד להיפטר מהפחדים?

img_6074_cr_70.jpg

שאלה: באחד משיעורי ספר "שמעתי" אמרת על הפחד: "אם האדם מרגיש פחד, הוא מייד חייב להתקשר עם הבורא". אני מבקשת לדעת יותר פרטים על הרגשת הפחד שאוחזת בי כאשר אני דואגת לקרובים לי.

תשובה: את כל מה שקורה יש לקשר יחד, עם הבורא, אתך ועם כל העולם, כך שלא יהיה הבדל. בייחוד הזה, צריכים לעבור כל הספקות והפחדים, ואם לא, אז עוד יותר טוב! – לבקש את הייחוד הזה מהבורא.

ובכלל, אם תפתחי את ספר "הזוהר", תגלי שהתיקון הראשון "פקודא קדמאה" (בארמית) הוא השגת הפחד האמיתי. הפחד שתמיד רודף אחרי כולם, הוא הפחד לשמור על המבנה שלי בטבע הדומם, הפחד להתמלא במה שדרוש ולדחות את מה שמזיק בטבע הצומח והחי, כולל האדם. ההבדל הוא רק במידת השימוש בתכונת הפחד הזאת, לפי שיעור הכרת העומק שלה בתוכי, כלומר, לפי שיעור התפתחות האגו שלי.

לאדם הארצי הרגיל יש שני סוגי פחד: מהעולם הזה (להסתדר בחיים, בריאות, דור ההמשך, וכו') ומהעולם הבא (להכין לעצמו גן עדן ולא גיהינום). אבל, כל סוגי הפחד האלה באגו המתפתח, מביאים את האדם לסוג השלישי של הפחד, שהוא הפחד האמיתי – האם אני אוכל להידמות לבורא בתכונת הנתינה והאהבה כלפי האחרים וכלפיו. אם האדם מרגיש הכרחיות להשיג את התכונה הזאת, אז הפחד הזה דוחף ומביא אותו למחסום, ל"תשובה מיראה" לבורא.

שאלתה של ורד: האם לימוד חכמת הקבלה יכול לעזור במישרין או בעקיפין לנטרל פחדים, כגון פחד קהל ופחד הבעת דעה?

תשובה: כן, כי לימוד חכמת הקבלה מפתח בך הרגשת האחדות של הכול ושל הבריאה הכללית, וגם משנה פחדים גשמיים לפחד האמיתי – ההכרחיות להשיג את הבורא.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/iSwq0

2 comments

  1. איפה אפשר לקרוא עוד על הפחד האמיתי שצריך להשיג?

  2. שלום כבוד הרב אני מתענינת בקבלה כבר 3 שנים ואני מה זה מתוסכלת אני לא מצליחה למשוך את בעלי ולו במעט יש לי הרגשה שהוא מפחד לאבד טת האגו שלו כי יש לו אגו מאוד נפוח הוא הכי חכם בעולם והוא המחסום שלי בכנס האחרון אני התכוננתי כאילו אני הולכת למעמד הר סיני כמו בכל כנס אבל הפעם הרגשתי את היחוד ובקשתי את הערבות והרגשתי שלא רק עברתי מחסום אני פשוט שברתי אותו לרסיסים לא מוכנה יותר שיחסמו אותי אפילו שזה בעלי אבל תדע הרב הכל ברוח טובה בלי כעס וזה שיא שלי אני מה זה מרוצה מעצמי האם יש דבר כזב לשבור את המחסום תודה והמשך הפצת האור העליון בעולם

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest