המחשבה העיקרית

שאלה: כיצד להשתמש באופן מעשי ב"תפילת רבים" בכנס "קבלה לעם" עולמי? איזו מחשבה ויחס כלפי הסובבים אני צריך להחזיק במשך כל ימי הכנס?

תשובתי: לכנס יגיעו 7,500 איש, זהו כוח עצום! אם בני האדם האלה יתחילו להתחבר לפחות במקצת, כמובן לפי מידת האפשרות של כל אחד, כי הרי ביניהם קיימים גדולים וקטנים, ותיקים ומנוסים וחדשים חסרי ניסיון, אם הם פשוט ירצו להיות בתהליך הזה, אז זה מספיק. הרי ברוחניות הכוח האיכותי חשוב יותר מהכמותי. אם קיים מדריך אחד המכיר את הדרך, אז כל השאר הולכים אחריו והוא יביא אותם אל המטרה.

קיימת אצלנו כבר קבוצה גדולה ומנוסה, אשר לומדת 15 שנה. האנשים האלה מבינים ויודעים מה לעשות. ואפילו אם מגיעים עוד אלפי חדשים, אין זה חשוב, כי הרי הרוח הולכת מראש הפירמידה. לכן כולם מתחברים לכיוון אחד ומ"רבים" הופכים ל"אחד", "כאיש אחד בלב אחד". לפי הניסיון מהכנסים הקודמים אנו יודעים, שכך זה בדיוק מתרחש.

כל אחד חווה בזמן הכנס התרוממויות פנימיות שונות: או שרוצה לברוח, או שוב לחזור. זה מעיד על עוצמת העבודה הפנימית, על האינטנסיביות של התיקונים והבירורים שהאדם עובר. במשך שלושת הימים האלו הוא משׂיג תוצאות, אשר אותן הוא אינו מסוגל להשׂיג במשך שנה שלמה. לכן השהייה בכנס היא יעילה ומועילה ביותר.

כל יום אני מעביר בכנס שלוש הרצאות, בנוסף לכך קיימות ישיבות חברים, סמינרים, ערבי תרבות, סעודות ואירועים אחרים. כולם מכוונים ליצירת אחד מרבים: כדי לגלות את הבורא, אנחנו חייבים להפוך להיות אחד שלם. מכאן מובן, מה מסמל הכלל "ואהבת לרעך כמוך". כשפועלים בכיוון הזה, אנחנו לבטח נשׂיג משהו. איננו יכולים להשׂיג קשר אין סופי, אך החלק שלו 1/125, המדרגה הרוחנית המינימלית, בהחלט ניתנת להשׂגה.

אז אנחנו נרגיש שבינינו קיימת הארה קטנה, אשר נותנת את הרגשת החיים הרוחניים. בהרגשה הזאת אנו חיים מעל לגוף, תופסים מרחב אחר, מימד אחר, בהשוואה לחושים הגשמיים שלנו. כל זה מושׂג על ידי הקשר שבינינו, על ידי תפילת הרבים. "תפילת רבים", מסמלת שאני מבקש יכולות להשפיע לאחרים, כדי להרגיש ביכולת הזאת דבר אחד, את הבורא.

שאלה: באיזה רגע בכנס ניתן לצפות להרגשה הזאת?

תשובתי: זה תלוי בהכנה לכנס. אם אנחנו נתכונן בצורה נכונה, נדע את החומר ונושאי ההרצאות, נלמד את השירים, ניקח חלק בחיבור השאלות, נענה עליהן, אז שום דבר לא יפריע לנו להרגיש לקראת סוף היום הראשון את הקשר ההדדי והכוח העליון שמחבר אותנו.

נתאסף, נתחבר, נגלה בינינו את הבורא ותפילת הרבים תעלה אותנו לרוחניות!

מתוך התוכנית "קבלה למתחיל", 11.10.2010

ידיעות קודמות בנושא:
האם קיימים בינינו זרים?
הכנס מקרב אותנו אל הבורא

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/krB78

One comment

  1. על זה מדובר,יכולת להשפיע לאחרים!!!
    אז בטוח יהיה נחת רוח להבורא!
    מאהבת הבריות לאהבת ה', לפעמים מגיעים לחכמת הקבלה מאהבת ה' לאהבת הבריות..ולאהבת ה'

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest