דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / קבוצה / הפצה / "המבוגרים" ו"הילדים"

"המבוגרים" ו"הילדים"

"אומות העולם" נקראים הרצונות שבאדם שאינם יכולים להגיע לתיקון באופן עצמאי. הם זקוקים לרצונות "ישראל", הכוונה כאן לסוגי הנשמות ולא ללאום, כלומר תלוי אם האדם קיבל רצון זה או לא. אך ורק דרך "ישראל" האור יכול לעבור ל"אומות העולם" – הרצונות שאינם יכולים להיתקן בעצמם. מכאן ניתן להשיג שאם אתה צריך רצון לרוחניות, אתה חייב לממש אותו נכון! גם אתה לא תשיג תיקון אם לא תעביר את הרצון שקיבלת לתיקון העולם.

מאחורי אדם "ישראל" שקיבל רצון לבורא, עומדים אלה שאין להם את הרצון הזה, ו"ישראל" חייב לספק להם את האור! הם בעצמם אינם מסוגלים לבקש תיקון ולהגיב, הוא חייב לעזור להם ולמלא אותם! אין מה לעשות – כך העולם בנוי. בכל אחד מאיתנו ישנם החלקים הללו: ישראל ואומות העולם, בכל רצון ובכל מחשבה. כל הזמן צריך לברר עם מה אנחנו עובדים עכשיו ולאיזה חלק אנחנו פונים. תמיד צריך לפנות לחלק הפנימי ביותר, גם באנשים אחרים וגם בתוכנו.

גם "ישראל" מחולק ל"ישראל" ו"אומות העולם". בתוך "אומות העולם" יש חלק "ישראל" שמוכן לשמוע משהו וחלק "אומות העולם". הרצונות הנמוכים ביותר הם "רשעים", שגם בתוכם ישנו חלק פנימי שאולי חושב על תיקון כלשהו.

אחרי שבירת הנשמה, כל אדם כלול מכל התכונות הללו, בכל אחד יש הכול: גם ישראל, גם אומות העולם וגם הרשעים! עלינו לקבוע עם איזה חלק אנחנו יכולים לעבוד. אם יש באדם "נקודה שבלב" שמושכת אותו למעלה, אז בזכותה הוא נקרא "ישראל". אך אם היא אינה מדברת בו וקבורה עמוק בפנים, אז הוא שייך ל"אומות העולם". אך למרות הכול, אתה חייב להביא אותו לתיקון.

זה נקרא "להיות אור לגויים", לספק לכולם מילוי רוחני. ההבדל היחיד הוא שהרצונות הללו אינם מסוגלים להתקשר בעצמם עם הבורא ולעלות מ"ן. "ישראל" צריך לצאת לקראתם, לקחת את רצונותיהם, לחבר לעצמם, "לתרגם" לשפת הרצון הרוחני, על מנת למשוך אליהם אור עליון ולספק להם מילוי בלבוש שמתאים להם.

כפי שהאדם דואג לחלקי טבע אחרים: דומם, צומח וחי, עושה את מה שהם אינם יכולים לעשות בעצמם. אך אנחנו בדרך כלל מנצלים אותם לטובתנו – וכאן מדובר על השפעה, דווקא פעולה הפוכה. כלומר, זה הפוך, כיצד לעזור לילדים על מנת לספק להם את כל הדרוש!

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "שפחה כי תירש גבירתה", 12.12.2010

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/5SyWf

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest