הלידה הרוחנית

laitman_2009-12-20_3497_w-70.jpg

כיצד ניתן להשיג נצחיות ושלמות? – רק בהתאם לחוק השתוות הצורה. אם האור והרצון הפוכים זה מזה, האור מבטל את הרצון. ואם הם שווים, הם תומכים זה בזה. כשאנחנו מרגישים שהם קיימים, זה נקרא חיים נצחיים. בדיוק לזה מיועדת חכמת הקבלה.

בכדי להביא אותנו למצב הזה, היכולת לחיות לנצח ולהרגיש את המציאות האמיתית שלנו, בדומה לבורא, עלינו לעבור תהליך של תיקונים. כל התיקונים האלה מסתכמים בכך: לעשות את הרצון ליהנות דומה לאור, להשיג את קיום החוק של השתוות הצורה. בזה מסתכם כל התיקון. או שאנחנו מנוגדים לבורא כפי שנבראנו מלכתחילה, או שאנחנו משיגים בהדרגה הידמות אליו. אנחנו מתקנים את עצמנו, עד שהאור והרצון יתחברו יחד. ברגע שזה קורה, אנחנו נולדים ברוחניות.

שיטת התיקון הזאת נקראת חכמת הקבלה (קבלה – מהמילה לקבל). חכמה המלמדת כיצד לקבל את האור בתוך הרצון (הכלי), כדי שהוא לא יעלם ואני ארגיש את הנצחיות שלי, המציאות האמיתית. זו באמת חכמה גדולה ומאוד לא פשוטה. איננו מבינים כיצד ניתן ליישם זאת, אך דווקא מכך מורכב כל הרצון הפנימי שלנו, שאותו איננו תופסים. לשם כך אנחנו קיימים, ובתת מודע אנחנו כל הזמן מחפשים את זה.

השלב שבו אנחנו לראשונה משיגים מגע עם האור, מרגישים אותו בתוך הרצון שלנו, והוא נשאר בתוכנו, כלומר אנחנו תופסים את החיים הנצחיים, האור נמצא בתוכנו ואיננו נפרדים יותר – הלידה הרוחנית הזאת נקראת יציאת מצרים. עד אז אנחנו צריכים להימצא בגלות מצרים, בהכנה ללידה רוחנית, לגאולה.

לכן אנחנו מקדישים כל כך הרבה תשומת לב ללימוד אותם השלבים, עלינו לעבור אותם בגלות מצרים, בכדי שנוכל לצאת ממנה כמה שיותר מהר, בעזרת כל מיני אמצעים שהכינו עבורנו המקובלים בכל הדורות.

מתוך שיעור ערב על ספר הזוהר, 25.03.2010

רשומות קודמות בנושא:
לידה – זו פריצה לעולם חדש
התנאי היחיד הוא התנאי הכי מורכב

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/TYYJj

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest