דף הבית / המשבר ופתרונו / הכלכלה בהשמנה

הכלכלה בהשמנה

ידיעה: ב-31 באוקטובר 2013 ב"מרכז הבינתחומי" בהרצליה, התקיימו שיחות של כלכלנים, בשיחות דובר על כך שהכלכלה בישראל חולה מאוד. בתי עסק גדולים נאלצים לקצץ בהוצאות, מפני שאינם יכולים לשלם את חשבונותיהם. קיצוץ ההוצאות מביא לפיטורים המוניים, הפיטורים מובילים לקיצוץ בסיס המס, מה שמביא להקטנת הוצאות התא המשפחתי, מה שמביא להמשך שקיעת המשק לשפל.

עם זאת, הפיטורים בלתי נמנעים, כיוון שבבתי העסק הגדולים הצטברו הרבה מאוד אנשים מיותרים: ב"חברת חשמל" 3,000 אנשים, בתחום הביטחון 1,000 אנשים, בתחום הבנקאות 8,000 אנשים.

בתחום הטלפוניה הסלולארית פוטרו 15,000 עובדים, ואוצר המדינה קיבל 5 מיליארד ש"ח פחות הכנסות. מי שיקבל תועלת מהרפורמה זו לא המדינה או העניים, אלא העשירים.

עם פתיחת השווקים עבור היצרנים החיצוניים, כמות התוצרת החקלאית תקטן, החקלאים יעברו לדמי אבטלה, האדמה תימכר תמורת כספים סעודיים או איראניים, מפעלי החלב ורשתות המסחר יפטרו את העובדים הכי עניים.

אף אחד לא מחכה לאנשים המפוטרים, ישנן הצעות למלא את השוק בקורסים של הסבה מקצועית ולעזור לאנשים להתחיל חיים חדשים במסגרת של עסקים קטנים ובינוניים.

התייחסותי: אבל גם הקורסים והעסקים הקטנים החדשים אינם דרושים לאף אחד. מוכרחים להבין את התנאים החדשים, רוב האוכלוסייה תהיה מובטלת ותעסוק בשיטת ההתפתחות האינטגרלית של הפרט והחברה באופן אקטיבי למשך כל שעות העבודה. אנשים אלו יעבדו בהתנדבות, על פי חלוקה שוויונית של מוצרים חיוניים לכל האוכלוסייה.

האנשים החיוניים יעבדו באותם התנאים כמו המובטלים, בעבודות החיוניות לחברה ולמדינה. זהו העתיד שמכתיבה לנו התפתחות הטבע, אבל את התנועה אליו אנחנו צריכים לתכנן ולהחליט כבר היום.

ידיעות קודמות בנושא:
במה להעסיק את המובטלים
האבטלה בעולם המעשים שלא נעשו!
לא אבטלה, אלא התפנות לעבודה האמיתית

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/885sD

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest