דף הבית / המשבר ופתרונו / הכול נגדינו

הכול נגדינו

בסופו של דבר, האדם יכיר בכך שהוא בעצמו צריך להשתנות.

ההבנה הזאת לא מגיעה מייד, מי ירצה את זה בהתחלה? אבל לאט לאט מתברר שהמשבר לא נחלש ולא עובר, והצרות רק מתגברות. היום אנחנו כבר רואים בכל הצורות של הפעילות שלה האנושות עשתה מלא טעויות והגיעה לקריסה. מכאן נשאלת השאלה: מהי הסיבה? למה כל מה שבנינו עובד נגדנו?

הקלקולים של כל המערכות מתגלים בכל יום, כי האגו שלנו מקלקל ומעוות אותן יותר ויותר. אם ניקח לדוגמה את מערכת הבריאות: כמות עצומה של תרופות, שלמעשה מהוות רעל, שהורס את הגוף שלנו. בכוונה עושים אותן כך, כדי שאנחנו "נתרגל" אליהן ונצרוך אותן עד לסוף חיינו, בכך שמוסיפים שמות חדשים.

מומחים יוצרים מכשירים רפואיים חדישים לבדיקות. ובינתיים אין בהם שום צורך: גם בלי זה הורסים את האדם כך שהוא כבר לא יודע לאן לברוח מהחיים האלה. וזה נקרא "חסד"? אנחנו בעצמנו לא יודעים מה אנחנו רוצים.

וכך זה בכל התחומים, במשפחה, בחינוך וכולי. מלכתחילה אנחנו רצינו לעשות דברים טובים, ואחר כך גילינו שהאגו מעוות את כל ההתחלות והופך אותן לרעתנו. לכן הוא נקרא "עזר כנגדו": מה שלא תעשה הוא יוצא נגדך בכך שמחייב לתקן את המצב.

היום התהליך הזה קיבל קנה מידה גלובלי: למעשה אף אחת מהמערכות שיצרנו אינה משמשת לטובתנו. מכאן נובעת המסקנה על כך, שהפתרון היחיד זה לשנות את הטבע של האדם עצמו, ולא את הנסיבות החיצוניות. לאט לאט זה הופך למוחשי, וככלל, מתגלה חכמת הקבלה.

כי האנושות בכל מקרה תגלה את הסיבה לכל הבעיות העולמיות, שהיא הטבע האנושי. אבל אף אחד אינו יודע איך לתקן אותו. וכאן מגיע תורינו. אנחנו צריכים לעבוד בצורה רצינית, כדי להראות לבני האדם את רגע המפתח: למרות רשת המבוי הסתום, אפשר לתקן את האדם ולאזן את הטבע שלו. השיטה קיימת והיא מוכנה לשימוש.

זאת הבשורה שאנחנו חייבים להביא לעולם. אחרת, הוא יתדרדר למצבים עוד יותר גרועים ורק אז ימצא את אותו הפתרון. אנחנו צריכים להשתדל להראות לו את זה כבר עכשיו.

מתוך שיעור על המאמר "הגלות והגאולה", 29.08.2012

ידיעות קודמות בנושא:
השׂכל לא נותן הוראות לאגו
לא תוכל לחסוך במכשולים
בריאות או עושק?

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/4gstm

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest