דף הבית / משבר עולמי / הטפיל הנבון

הטפיל הנבון

דעתו של אלכסנדר ספירין, ביו-כימאי, חבר האקדמיה הרוסית למדעים: "האדם יצטרך לשנות את עצמו לא רק תחת לחץ האיום הכלכלי והחברתי החיצוני, אלא גם מפני האיום הפנימי של הטבע. זאת הייתה טעות לחשוב שהטבע לא ימצא את הדרך לעצור את הפולש המסוכן שמאיים על קיומו.

הטבע לא יחכה בחיבוק ידיים למימוש הגורל העצוב שגזר עליו אחד מהמינים שחושב בטיפשות ילדותית שהוא בעל הבית. מנקודת מבטו של הציווי האקולוגי, האדם הוא בסך הכול טפיל שצורך את האנרגיה ואת החומר של הטבע.

מלחמתו של הטבע בפוריות ובשכל של האדם כבר החלה. השינויים בדפוס הגנטי של האדם הנבון (Homo sapiens) יובילו להיווצרותו של המין החדש: האדם הבלתי מזיק (Homo innoxius).

עקב חוסר השלמות של הדפוס הגנטי שלו, האדם היה נידון מזמן להכחדה, אילו לא היה מסוגל לצאת מתוך מגבלותיה של התוכנה של המין שלו. יכולתו של האדם להתגבר על מגבלות מינו העניקה לו את הייחודיות והכוח.

כתוצאה מכך, אם האדם המודרני מחליש את הנישה האקולוגית שלו, את המאגר הגנטי ואת המערכת החיסונית שלו, הוא מסוגל, כפיצוי על כך, לתקן גם את המנטליות של עצמו, ולקבל על עצמו מגמות ערכיות כמו שיטות ההישרדות וההסתגלות האנטי-אבולוציוניות".

ידיעות קודמות בנושא:
מחשבות על העולם החדש
אין לנו כדור ארץ אחר
א.אורסול, ט.אורסול עתיד "יציב" ומודל מדעי חדש

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/540Tm

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest