דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / החלוצים הראשונים

החלוצים הראשונים

laitman_2010-03-12_9583-70.jpg

מתוך שיעור מס' 2 במרכז "קבלה לעם" – מוסקבה.

המעבר מההרגשה הפנימית הנוכחית להרגשת החיצוני, זהו הדבר הקשה ביותר בכל התהליך של ההתפתחות. בעולם שלנו, האגואיזם מפתח אותנו, הוא באופן טבעי דוחף אותנו לחיפושׂ. בעולם העליון אנחנו מרגישים כמה זה טוב לצאת לחלל החדש, אנחנו מתחילים לראות, להרגיש אותו, מרגישים כוחות שפועלים בין כל החלקים. אנחנו מגלים תמונה של כוחות שמחברת אותנו, ואז באותה צורה כל כך טבעית משתוקקים ונעים לקראת ההשׂגה הרוחנית.

אנחנו צריכים לעבור מההרגשה הנוכחית לעליונה ולהימצא בשתי ההרגשות בו זמנית. זהו מעבר פסיכולוגי מאוד קשה, כי אנחנו כאילו נולדים מחדש. בזמן הלידה, הוולד בכוחותיו עצמו ובעזרתה של אימו יוצא מהמקום הקודם לעולם החיצוני, כך גם אנחנו צריכים, בדיוק לפי אותם השלבים, לעבור את תקופת ההבשלה הפנימית, הנחיצות להיוולד. בכוחותינו אנחנו מתהפכים עם הראש למטה, משנים לגמרי את היחס כלפי המציאות. הכוח הדוחף של האימא משתלב עם הכוח המניע של הוולד, ואנחנו יוצאים החוצה. זהו מצב רציני ביותר, רגע קריטי בחיים שלנו. ולראשונה בהיסטוריה של האנושות אנחנו עוברים אותו בסדר גודל כזה, של המונים.

בעבר, הגילוי של העליון או של העולם החיצוני, התרחש בצורה אינדיבידואלית. האדם גילה אותו ראשון לפני 5,771 שנים. אחריו במשך אלפי שנים רבים גילו את האפשרות הזאת בצורה אינדיבידואלית, השׂיגו ותיארו אותה בספרים שהגיעו עד לזמננו. כך התפתחה השיטה. אך היום היא משנה את צורתה מאינדיבידואלית להמונית. ולכן יחד איתה מגיעים שינויים רציניים ביותר. אנחנו החלוצים הראשונים ביישׂומה, אך בהמשך לכל שאר האנושות יהיה כבר קל יותר. ניוולד, ואחרינו יימשכו כל השאר לפי אותו העיקרון. צריך להבין עד כמה קשה, ויחד עם זה, חשוב הצעד שלנו, ועד כמה הוא ייחודי.

מתוך שיעור על מאמרו של הרב"ש, 16.01.2011

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/YCKNK

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest