ההשקעה הנשית

אם יש לי הכול חוץ ממה שנראה לי כעת חשוב ויקר ערך, אז בעצם אין לי כלום. זהו הרצון הנכון שקיים אצל האישה וחסר לגבר. ללא הרצון הנשי, הגבר אינו יכול להתקדם בדרך הרוחנית, ולכן עלינו לאזן את העבודה בין ה"גבר" וה"אישה" שבתוך כל אחד מאיתנו עם החלק הנשי והחלק הגברי שבאנושות בכללותה.

אנחנו צריכים לדאוג שהנשים שמגיעות אל חכמת הקבלה תקבלנה את כל מה שמגיע להן לצורך תיקון הנשמה הכללית שלנו, מפני שבלעדיהן לא נוכל להתקדם קדימה. הגבר אינו יכול להסתדר ללא הרצון של האישה, ללא הלחץ והדרישה שלה ממנו שימשוך וייתן לה את האור המחזיר למוטב. הרי היא אינה מסוגלת לעשות זאת בעצמה. הגברים יכולים למשוך את האור דווקא לרצון הנשי, ולכן ללא החלק הנשי אין התקדמות.

שאלה: אנחנו רואים שעל אף שלנשים יש רצון חזק יותר, מי שנמצאים בראש הם הגברים שמאיישים משרות של ראשי ממשלה, מנכ"לים וכן הלאה. כביכול, הגברים מנהלים את העולם. האם יש לכך מקבילה בחכמת הקבלה?

תשובתי: כן, כמובן. האישה אינה חייבת ללמוד בצורה שווה לגבר, מפני שאינה מסוגלת להמשיך אור. הגבר חייב את הלימוד, האיחוד בקבוצה והכוונה להמשכת האור המחזיר למוטב, ואילו האישה צריכה להתמצא פחות או יותר במצב הכללי של העניינים, בתהליך שעובר הנברא, אך היא אינה חייבת ללמוד באופן שיטתי ויומיומי. מספיקים לה החומרים הכלליים, המאמרים, הבלוג שלי, ערוץ הטלוויזיה.

ההשקעה העיקרית שלה היא הדאגה הפנימית לעבודת הגבר וכן העזרה הנמרצת כדי שהגברים ימשכו את האור המחזיר למוטב. הנשים צריכות לספק לחץ על הגברים בדרישה לאור. ללא זה, הגברים לא יוכלו למשוך את האור ולבצע תיקונים.

מתוך שיעור בנושא "האישה", 06.03.2011

ידיעות קודמות בנושא:
רצון נשי וכוונה גברית
על שוויון ועל עליונות
האישה – מקום לשינויים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Obqm5

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest