דף הבית / חינוך, ילדים / ההשׂכלה העתידית

ההשׂכלה העתידית

דעה (פ. לוּשְקָה, סְקוֹלְקוֹבוֹ): הסביבה הטכנולוגית הגבוהה (סביבת ההיי-טק), שבה האדם מתפתח במשך כל חייו, זוהי ההשכלה המודרנית.

בעוד 3 – 5 שנים בעולם יתרחש שגשוג של קורסי און-לין המוניים, לימוד וירטואלי לכל מי שמעוניין. התעודות שלהם יתחילו לדחוק את הדיפלומות הרגילות, יופיעו הרבה מדריכים וירטואליים. האינטרנט יהפוך להיות לא רק למערכת הדם של ההשכלה, אלא גם למרכז מוחי.

המעבר לפורמט הדיגיטלי יתרחש בתעשייה, בניהול, בכל תחומי החיים, מציאות וירטואלית תקיף אותנו מכל הצדדים. העולמות של המציאות הנוספת ייהפכו לסביבה הטבעית של חיי האדם.

תיווסד "אוניברסיטה וירטואלית למיליארד" (הכוונה לכמות המשתתפים), לימוד בקהילות, בפורמט של קבוצה, דבר שאפשר לעשותו ברשתות חברתיות, תהיה התגברות של תחילת מישׂחוּק בחיים (גיימיפיקציה). המשחק יחדור לנקבוביות החברתית, בספורט, בדיאטה, בסביבת העבודה.

המשחק והעבודה הקבוצתית ייהפכו לצורות דומיננטיות של ההשכלה ושל החיים החברתיים. תרבות המשחק כבר הפכה להמונית בקרב אנשים בני 30 – 40, שאינם מעוניינים להתבגר.

ההכרה במשחק בתור נורמה, בתור צורת חיים, באה לידי ביטוי גם בעוּבדה שהמשחקים כוללים בצורה המונית, בקורסי השכלה, פרויקטים ומבחנים. מופיעים מדריכים של "התנהגות נכונה", התגברות על חוסר הסתגלות חברתית של פושעים דרך אימונים וירטואליים. הערים העתידיות ייראו כמו מכשיר הדמיה (סימולאטור) גדול למשחק.

תגובתי: ללא ספק, כל האנושות תיכלל במערכת של ההשכלה והחינוך מחדש האינטגראליים בצורה של קבוצות, צוותים, המונחים על ידי מדריכים ומאמנים. כבר היום אנחנו מכינים למדריכים העתידיים סדנאות דוגמיות, משחקים וכולי, על מנת שכל מי שרוצה יוכל להסתגל לתנאים האינטגרליים של הטבע והחברה.

ידיעות קודמות בנושא:
"לגו-השכלה"
אוניברסיטאות להמונים
החינוך האינטגרלי: וירטואלי או פיזי?

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/eiVa4

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest