ג' קווים

laitman_2010-02-02_3930-70.jpg

פתיחה לפירוש הסולם:

קו ימין המחזיק בחסדים, רוצה לבטל את אור החכמה שנמצא בקו שמאל ועליו להשליט אור חסדים בלבד. קו שמאל המחזיק באור החכמה, רוצה לבטל את אור החסדים שבקו ימין, ולהשליט עליו אור חכמה, ומסיבה זו שניהם אינם מאירים.

אור החסדים שבקו ימין חסר בו מאור החכמה, הוא כגוף בלי ראש, אור החכמה אשר בקו שמאל, חשוך לגמרי, משום שאור החכמה אינו יכול להאיר בלי אור החסדים.

התיקון למחלוקת הזו הינה רק בקו אמצעי, התיקון בקו אמצעי נעשה על ידי התחתון העולה למ"ן כלומר: נעשה זיווג מהאור העליון על המסך של התחתון, המכונה "מסך דחיריק". אח"כ יוצאת עליו קומת החסדים, שה"ס הקו האמצעי.

מצד אחד ממעט המסך הזה את ג"ר דקו שמאל. והמצד השני הוא מרבה את אור החסדים. ובשני אלו הוא מכריח את הקו השמאלי להתייחד עם הקו הימני.

על מה כל זה מדבר? – מדובר על הבחירה החופשית של האדם, אשר מתחבר למערכת מוכנה, מכאנית, של קו ימין וקן שמאל, ומוליד איכות חדשה שלא הייתה קיימת מקודם: הרצון להיות דומה לבורא, כאשר לשם כך אני פועל באמונה שלמעלה מהדעת, מונע על ידי רצון שלא תלוי בדבר. אינני מוטרד מקו ימין או מקו שמאל, מחסדים או מחכמה – החשוב בשבילי הוא להתחבר עם הבורא.

זה כמו שאני ארצה להשלים בין שני אנשים שמתווכחים בלהט זה עם זה ואינם מוכנים לסגת בדעותיהם, כדי להפוך את זה לאפשרי, איני מכריח אותם להשלים בניהם, אלא מחבר אותם עם מטרה נעלה יותר, מטרה גבוהה יותר: להידמות לבורא ולהגיע להשוואת הצורה עימו ואז שני המתקוטטים כמו שני הקווים יכולים להתחבר ולהשלים זה את זה, כי ביחס למטרה הנעלה הזו הם מרגישים שלמות. הרי קו אחד אינו מסוגל לבטל את עצמו בפני השני, אלא רק כאמצעי להשיג איחוד.

לכן הפשרה אפשרית! כי למרות שכל אחד מהמתקוטטים לא השיג את מבוקשו, כל אחד מהם נרגע מעצם ההשתתפות בהשגת המטרה. למרות שהקו האמצעי קטן יותר מהשניים האחרים, אך הוא בעל השגת שלמות הבורא. והשלמות הזו היא נעלה יותר מכל דבר שכל אחד יוכל להשיג לבד, כי מדובר בזוהר הבורא.

מתוך השיעור על "פתיחה לפירוש הסולם", 30.05.2010

רשומות קודמות בנושא:
הרוחניות היא הקו האמצעי
נעשה אדם בצלמינו
לרכוש שליטה על כל הבריאה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/oO2tN

One comment

  1. אצלנו החברים שנמצאים בשלב ההכנה, יש עליות וירידות, גלים שכאלה.

     כשאדם משיג את הקו האמצעי הוא נשאר שם לתמיד?

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest