בתפקיד המקשרים

Laitman_2011-01-04_congress-we_9809.jpg

שאלה: אתה אומר שבמקום הראשון צריך להעמיד את דעת הקהל, ולא את ההשתוקקות הרוחנית שלנו. אבל היום אני דואג דווקא להתקדמות שלי, וזאת הסיבה שאני עושה הפצה. איך אפשר לממש את המהפך הפנימי הזה?

תשובתי: אני צריך להבין שכל מה שיקרה איתי תלוי באנשים אחרים, כתוצאה מכך שאקרב אותם למקור. ולשם כך אני צריך לקרב אותם אליי, ואז הם יתנו לי את החיסרון הנכון כדי לפנות לבורא. ולכן הם פתאום, הופכים להיות חשובים לי.

בשלב הבא אני אגלה, שאלה הם החלקים שלי, ואחר כך יתברר שהם חלקי הנשמה שלי. נעלם כל הצורך ב"אני" שלי: שיישרף באש, העיקר לספק אותם, זה הדבר החשוב ביותר. ההכרה העצמית הקודמת נעלמת, החצי העליון שלי שייך לבורא והחלק התחתון שלי שייך לנבראים, ואני עומד באמצע, בשליש אמצעי דתפארת הניטראלי, שקיים רק כדי לקשור את שני החצאים. לא צריך לעשות איתו שום דבר.

שאלה: יוצא, שאנחנו מתחברים להמונים כדי לספוג את הרצונות שלהם ולשרת אותם, אחר כך עושים את העבודה בינינו, ואת התשובה מקבלים בכלל מאיפה שהוא מלמעלה. מערכת די מסובכת…

תשובתי: המערכת היא פשוטה – מלמעלה, זה פלוס, מלמטה, זה מינוס, ואתה מספק כניסה באמצע ופותח את הדרך.

אפשר לצייר את זה אחרת, בצורה של ברז. משמאל, יש לחץ חיובי (+P), מימין יש לחץ שלילי (–P), ואתה קובע, מה ייצא ביציאה. מצד אחד, העָם, מהצד השני, האור, ובאמצע – בני ברוך (ב"ב).

בדיוק כך בנוי הטבע. זאת מערכת נורמאלית וטבעית. בואו נצייר אותה במונחים של חכמת הקבלה. למעלה נמצאים "כתר" ו"חכמה", באמצע נמצאת "בינה", שמתחלקת ל"גו"ע" ו"אח"פ". ולמטה נמצא "זו"ן". למעלה, עד אמצע "בינה" משׂתרעת המערכת של הבורא, למטה נמצאים התחתונים וביניהם נמצאים "בני ברוך". הכול אותו הדבר: למעלה פלוס, למטה מינוס, ואתה נמצא ביניהם, והברז בידיך.

זאת עבודת החיבור שלנו. אנחנו מתחברים בקבוצה כדי להיות מותאמים לאור, ולמטה בונים את מערכת ההפצה, שמעבירה את המסר על אהבת הזולת והחיבור. כך אנחנו מתחברים עם העָם, כדי לעשות נחת רוח לבורא.

מתוך שיעור על מאמרו של רב"ש, 06.04.2012

ידיעות קודמות בנושא:
כולם יקבלו גילוי רוחני
למצרים כקבוצה, ממצרים כעם
הקבוצה הרוחנית וכל האנושות

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/GlIG4

One comment

  1. יוצא שכדי לשמש כברז,כמתאם, כבינה – צריך להתעלות למצב הרוחני הגבוה הזה, מצב שעלי להבין,להרגיש ולהשתוקק אליו.

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest