בניית עשירייה

שאלה: יש לי עשירייה קבועה נפלאה, אנחנו מתכוננים יחד לשיעור ותומכים זה בזה במשך היום. אולם במשך היום אני יוצר עשיריות נוספות לצורך הפצה או לשירות הבניין. כתוצאה מכך אני חווה אי נוחות מסוימת. כיצד לבנות בצורה נכונה את היחסים עם עשירייה קבועה ועם חיים בקולקטיבים פיזיים אחרים?

תשובתי: תרגיש נוח ובשמחה, מפני שבעיקרון זה אותו הדבר. אין שום הבדל בין העשיריות. אני מסתכל על אותן עשיריות שנמצאות לפניי, הייתי בשמחה יושב בכל אחת מהן. כל עשירייה כל כך נפלאה בייחודיות שלה, פשוט מדהים עד כמה. אני רואה כיצד הם מדברים, כיצד הם מתקשרים ביניהם ומשתפים פעולה בהדדיות, כיצד הם מקושרים. זה מדהים עד כמה כולם שונים, אבל הייתי בשמחה נכלל באחת, בשנייה או בשלישית. זה  מאוד מפתח וטוב מאוד כאשר אדם יכול להתכלל בכמה עשיריות.

הייתי בעד עשיריות אקראיות מלכתחילה, אבל בינתיים אנשים מרגישים טוב יותר בעשיריות קבועות, ואני מבין אותם. אני חושב שעוד מעט זה יחלוף. כאשר בכל אחד מאיתנו יופיע דגם פנימי של עשירייה, הוא יוכל למלא אותו בהתקשרות עם עוד אנשים השייכים לתנועה שלנו. הוא לא ירגיש אותם עצמם אלא את מהותם הפנימית, והם יתחילו למלא את מודל העשירייה שנבנה בתוכו. כלומר, בתוכו ייווצרו עשרה מקומות ריקים כביכול, שיתמלאו בהתרשמויות ממעגל זה או אחר. הדבר יקנה לאדם השגה מהירה יותר ומלאה של כל הנשמה. הרי הנשמה הכללית לא מורכבת מעשירייה פרימיטיבית אחת, אלא מהמון עשיריות, שכל אחת מהן נכללת באחרת.

בחדירה פנימה לקשר הרוחני בעשירייה נתחיל להבין מה חסר בה. היינו רוצים לחלק אותה לחלקים, אבל זה לא ניתן, אנחנו עדיין לא מרגישים. לכן הכרחי להבין שכל הבריאה צריכה להיות מורכבת מכמות עצומה של עשיריות. כלומר, הספירות מתחלקות לעשיריות רבות, או להיפך, מתחברות לפרצופים רבים, וכך לעשירייה שלמה אחת. אבל העשירייה השלמה הזאת שמושגת בעולם אין סוף, משלבת בתוכה כמות אינסופית של עשיריות. לכן דרכה תקבל מכל יתר העשיריות כמות אינסופית של הרגשות ותחושות.

מתוך שיעור הקבלה היומי, 05.02.2019

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/eySox

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest