דף הבית / המשבר ופתרונו / במרכז היקום

במרכז היקום

שאלה: מהי לדעתך הדרך היעילה ביותר לקידום החינוך האינטגרלי באמריקה, ששם כל המערכת בנויה על העיקרון החברתי הכלכלי האינדיבידואליסטי של הפרדה בין האנשים?

תשובתי: חלקי העולם השונים, בזמנים שונים ובנושאים שונים, מגיעים לנחיצות לעשות משהו, אחרת יהיה יותר גרוע. כי אין שום פתרון כלכלי, פיננסי, פוליטי או חברתי. המשבר הוא כללי ולא רק חלקי, כפי שהיה עד כה. לכן, עלינו להפיץ את חכמת הקבלה למי שיש להם את ה"נקודה שבלב", ולכל היתר עלינו להפיץ את החינוך האינטגרלי.

בינתיים, באירופה יש התנגדות חזקה מאוד, אף על פי שרע להם ובקרוב יהיה עוד יותר גרוע. ברוסיה רק עכשיו מתחילים להרגיש שמשהו מתקרב. אך בינתיים הכול מתנהל שם בצורה נסבלת. ולכן, עד שהמשבר יגיע, יחלפו עוד שנה-שנתיים.

וגם בארצות הברית, האמריקאים חיים על פי העיקרון ההדוניסטי "נאכל ונשתה כי מחר נמות". הם יתעלמו עוד זמן רב מהמשבר. הם ימשיכו להדפיס דולרים כי זאת לא בעיה, וכך ייחלצו מהמשבר על חשבון כל העולם.

לכן, הבעיה היא דווקא באירופה. ואחר כך מגיעים גם צפון אפריקה, המזרח התיכון, איראן, לא כולל הודו וסין, ובנוסף לכך גם רוסיה עם הרפובליקות של דרום ברית המועצות לשעבר. כל אלה קרובים ביותר למשבר מאוד קשה ועליהם להחליט בינם לבין עצמם מה לעשות.

אבל בכל מדינה יש בעיות משלה בהפצה.

במדינות ערב אנחנו לא יכולים להפיץ כי זאת בעיה גדולה מאוד. יתכן שתהיה להם גישה משלהם לנושא הזה, ושהם יצליחו בסופו של דבר להחיות את הסופיזם.

באירופה, יתכן שזה יעבור דרך החינוך האינטגרלי, אבל קודם הם חייבים לעבור טלטלה רצינית. יש שם המון בעיות, מתיחות וסכסוך ממושך.

רוסיה היא מדינת הנפט. כל עוד תפוקת הנפט לא יורדת, ימשיך להיות רע. וכשהיא תרד, מצד אחד, יהיה גרוע, ומצד שני, יהיה טוב. כי כולם אז יבינו שצריך להינצל בלי להסתתר מאחורי הכסף, אלא דווקא על ידי השיקום של החברה הנכונה. שם הכי קל לעשות זאת, כי העם הרוסי מאד קרוב לחינוך האינטגרלי מפני שזה טבוע בגֵנים שלו.

בסופו של דבר, הקבוצה העולמית שלנו חייבת להרגיש שהיא מרכז העולם. כפי שכדור הארץ נמצא במרכז מערכת השמש, כך גם אנחנו צריכים להרגיש במרכז היקום ומסביבנו, שמסביב לקבוצת "בני ברוך" העולמית מסתובב כל יתר העולם, כל הפלנטות והכוכבים.

מתוך השיעור הווירטואלי, 07.04.2013

ידיעות קודמות בנושא:
השיעורים הקשים של הבורא
חינוך אינטגרלי לעולם
אחראי על האנושות

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/UIzRW

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest