דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / בהתנגדות לאיחוד

בהתנגדות לאיחוד

laitman_2011-04-01_9989_w-70.jpg

מדוע הנברא נברא אגואיסט? מדוע האדם כל הזמן חושב על עצמו? מדוע הטבע לא ברא אותנו כך שכולנו נרגיש זה את זה, נאהב זה את זה, כמו את ילדינו שקרובים אלינו יותר מאשר אנחנו לעצמנו ? מדוע לא נתנו לנו תכונות כאלה? מדוע אנחנו כמו קוקיות, נוטשים את הביצים שלנו בקן של אחרים?

חכמת הקבלה מסבירה, שזה נעשה בכוונה, שלא במקרה אנחנו לא רוצים להרגיש את האחֵר כקרוב לנו, אלא להיפך, מרגישים אותו כדוחה, זר, מרוחק. נאמר: "ואהבת לרעך כמוך", אולם במה הוא קרוב אלי?! הוא הכי רחוק שרק יכול להיות, הכי שׂנוּא! היה טוב לו בכל העולם היו נשארים כמה בני אדם כדי לשרת את הצרכים שלי, ושהאחרים יעלמו, שהאדמה תבלע אותם. היינו רק שׂמחים בזה, הלא כן? כך אנחנו כולנו בנויים.

אז חכמת הקבלה אומרת, שהשׂנאה ההדדית הזאת ניתנה לנו במיוחד, כדי שמעליה אנחנו נשתוקק לאיחוד בקשרי האהבה. ו"אהבה", זה אומר, שאנחנו מרגישים את האחֵר, מרגישים את הצרכים שלו לפני שלנו, כחשובים יותר משלנו, ומשרתים אותם בכל כוחותינו. בינינו נשמר הכוח הדוחה בצורה של שׂנאה, בדומה לנָגָד, לאלמנט של התנגדות שנמצא בין הנקודות של הסכימה האלקטרונית. ואנחנו, למרות ההתנגדות הזאת שבינינו, סוללים דרך מעליו ועוברים אותה עם ההשתוקקות שלנו, עם ה"זֵרֵם" שלנו, משיכה של זה לזה. ואז מגלים אנרגיה על ההתנגדות הזאת, אנרגיית אהבה, אנרגיית השתתפות.

האנרגיה הזאת תוּפרש בנו, תתאקלם, תוּכר על ידינו בצורה של השׂגת כל כוח הטבע, כל החלקים שלו, בהרמוניה נצחית. במצב כזה אנחנו נחייה לא ביחידות, כל אחד באלמנט הקטן שלו, אלא בין האלמנטים האלה, בכך שנגדל על ההתנגדות הזאת, בכך שמתעלים מעליה. שׂנאה הדדית, ואהבה הדדית מעליה, יצרו יחד רשת של יחסים הדדיים כאלה בינינו, שיהיו יותר גבוהים, מאשר אנחנו הנוכחיים.

עכשיו אנחנו נמצאים במצב של דחייה בינינו, כאלמנטים נפרדים, מפורדים ושבורים. מצד שני, בעלייתנו, אנחנו יוצרים בינינו חיבור, התכללות, אחדות ומתחילים להרגיש את הרשת הזאת כעליונה, כמימד עליון חדש, שבו זורמים מעתה החיים שלנו. ואלה הם החיים העליונים, קיום נצחי ומושלם, הנמצא מעל לקיום הנוכחי, המוגבל במוות ולמעשה הממית אותנו כל יום.

ולצורך זה דרושה לנו ההתנגדות האגואיסטית הזאת, מצד אחד, והתיקון שלה על ידי תכונת האהבה מצד שני. כאן נחוץ דווקא החיבור בתוכי של שתי התכונות המנוגדות, אך תכונת האהבה עולה בערכה מעל תכונת השׂנאה ומקנה לנו התעלות רוחנית, כדי לפרוץ מהעולם הזה למעלה, לנצחיות ושלמות.

מתוך השיעור הוירטואלי, 15.05.2011

ידיעות קודמות בנושא:
השפעה – לחיות באחר
משיכה לאיחוד
"פעמי המשיח" או "10 שעות עד לסוף העולם"

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/sZ0Tt

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest