דף הבית / כלכלה / כסף / בהמשך – נפילה

בהמשך – נפילה

דעתו של מיכאל חזין, כלכלן ופרשן: "בנקים ובעלי הון מפחדים לאבד שליטה על העולם. לכן הם מנסים בכל דרך אפשרית לעצור את התפתחות העניינים הטבעית. כל המערכת הפיננסית של אירופה נתונה להתקפה אגרסיבית של ספסרים וסוכנויות רייטינג בינלאומיות. אפשר לחשוד בקנוניה, אך למשתתפי התהליך ישנן סיבות טובות: היקף החוב הוא עד כדי כך גדול, שלא ניתן להחזירו. כי הרי עיצבו אותו בכך שהניחו את מימונו מחדש ולא את החזרתו.

היום המערכת הפיננסית העולמית, ניצבת בפני שאלה: מה לעשות עם החובות? – הבעיה היא שהמערכת המודרנית אינה מסוגלת לקבל החלטות המכוונות נגד חברות גדולות, היא אינה מסוגלת ללחוץ על מדינה במטרה לחייב את הפרלמנט שלה לחוקק חוק על הגדלת המיסים, על צמצום הוצאות מדיניות. מכונים פיננסיים יודעים לשמור על האינטרסים שלהם, והדוגמה לכך היא סטרוס-קאן.

בנקאים ובעלי הון מפחדים לאבד שליטה על העולם ועל הפוליטיקאים. ובהתחשב בכך שיהיה צורך לתת דין וחשבון על המשבר, מצבם של בעלי ההון הופך להיות יותר ויותר מדאיג. באופן תיאורטי, הפוליטיקאים הם אלה שצריכים להעלות את השאלה בנוגע חוקי המשׂחק החדשים במערכת הפיננסית. אך אין להם מה לומר והחורים במערכת הישנה הולכים וגדלים.

אם נשפוט הכול, המצב הזה ימשך עד שהתפתחות המשבר לא תזרז את התהליכים הפוליטיים. אך אז כבר יהיה מדובר במהפכה. ובינתיים השמרנות של המכונה הפוליטית לא תיתן לעצור את התהליכים השליליים בכלכלה, הם רק ילכו ויתגברו.

ידיעות קודמות בנושא:
הכול עוד לפנינו
כולנו בנפילה חופשית
אנחנו נשאבים לתוך מערבולת של מיתון

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/8tEof

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest