בדיקת קשר

laitman_2010-04-14_4406_u-70.jpg

בעל הסולם מסביר במאמר "הערבות", שללא עזרת החברים אף אחד לא יוכל להשׂיג את המטרה, מאחר ולא יהיה לו חומר דלק, לא תהיה לו "רוח חיים". בדרך הרוחנית צריכים להצטייד ברצון, על ידי גילוי השבירה בינינו. כוח השנאה שלנו מגלה את היצר הרע.

אפילו ספר הזוהר מדבר על כך, כיצד החברים בקבוצתו של רבי שמעון מגלים שׂנאה ורק אחר כך, בעזרת האור המוזמן על ידי הלימוד המשותף, מגיעים לאהבה, מדרגה אחר מדרגה! גם את המטרה אנחנו נדע מתוך הקשר ההדדי, על ידי זה שאנחנו משקמים בהדרגה בעזרת האור את הקשר בינינו, אנחנו מגלים 125 מדרגות, עד להתמזגות עם הבורא, כוח המאור המחזיר למוטב.

אם לא נסמוך ונצא מתוך גילוי מקום השבירה ותיקונו, אז לפעולות שלנו לא יהיה שום יחס לרוחניות. באמת, יש לנו מגע יחיד עם העולם הרוחני, זהו מקום שבירת הקשר בינינו. ועליו נאמר: "בראתי יצר הרע". ואותו עלינו למצוא ולגלות.

לכן כל העבודה שלנו במלואה מוקדשת לגילוי איכות הקשר בין החברים בדרך לגילוי הבורא. אני – החברים – הבורא (ישראל – אורייתא – קוב"ה). אנחנו מחפשׂים כזה קשר בינינו, שבו יכול להסתתר הבורא. זהו המפתח שפותח את הדלת אליו. בכך שאנחנו מתקנים את היחס לקשר ההדדי שלנו, אנחנו מוצאים את תכונת ההשפעה והאהבה, וכך מגלים את הבורא.

רק בזה חבר עוזר לחבר. רק בזה קיימת בכלל הפעולה היחידה שלנו, וכל שאר הפעולות הן מאולצות, כמו של בובות על חבל. איננו צריכים לדרוש דבר זה מזה, פרט לרצון לעזור.

מתוך שיעור על מאמרו של הרב"ש, 26.09.2010

ידיעות קודמות בנושא:
היישר דרך האיחוד
לא כל האמצעים טובים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/6OXBB

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest