דף הבית / משבר עולמי / אפוקליפסה היום

אפוקליפסה היום

דעה  (איוואר מקסוטוב, Russian State University for the Humanities): אפוקליפסה היום, היא קודם כל דימוי של סוף האנושות וחוסר פתרון ברור. זהו תיאור העתיד שנעלם.

אם בשנות ה- 1970 האנושות תיארה לעצמה את העתיד, אז, העתיד היה לגמרי חומרני, היו לו דמויות וצורות מובנות, היום למעשה העתיד לא קיים. העתיד זה אפילו כבר לא מרחב של פחד, לא מרחב של חורף גרעיני או אסון טבע גלובלי. זה מרחב שאינו קיים בתרבות.

העתיד קיים אצלי רק בגבולות של סדר היום ליום אחד, יכול להיות לשבוע, על אף שתוכניות לשבוע שלם הן תמיד בסימן שאלה. והעתיד, כמו משהו שאני בונה לילדים ולנכדים שלי, הוא לא קיים. תרבות ההמונים מציירת תמונות של העולמות העתידיים, הם או אוטופיה או קטסטרופה, אבל הם אינם קיימים כעולם חומרני עתידי של אדם מסוים.

העבר מתנגש עם העולם הגלובלי שלא מצא עדיין לא יסוד ברור ולא אידיאולוגיה משלו. לכן תהיה עלייה במצב הרוח האפוקליפטי. והאפוקליפסה היום רק מתחילה.

הערה: ללא ספק האנושות שאיבדה את העבר ואפילו עוד לא ממששת את העתיד, נמצאת במצב של אפיסת כוחות מוחלט. הקפיצה של מצב הרוח האפוקליפטי אינה מפתיעה, אלא זוהי חוקיות. עד שלא תצמחנה, דרך הערפול של השכל, תכונות של העולם החדש (יחסים, סדר, ערכים וכו') המצבים האלה ימשיכו להגיע. כי הצורה של האיחוד היא קיימת והטבע מחייב אותנו להשיג אותו.

ידיעות קודמות בנושא:
העתיד יתממש בשנת 2015
אנחנו אבודים…?
עתיד האנושות – להיות או לא להיות?

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/OHhN0

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest