דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / אל האור דרך כל המכשולים

אל האור דרך כל המכשולים

מיכאל לייטמן

שאלה: אתה אמרת שבזמן הקריאה בספר הזוהר על האדם לחפש בתוכו משמעות פנימית לכל מילה. מה עליי לעשות באותם רגעים בהם שום דבר לא מתחבר לי?

תשובתי: נאמר שעל האדם "להודות על הרע כמו על הטוב". אני מקבל את הכל מלמעלה, גם את הטוב ביותר וגם את הגרוע ביותר.

בכל מצב יש עשר ספירות אשר בהן טמון כל המידע על המצבים העתידיים. בתוך אותן עשר הספירות נמצאות כל ההגדרות הפנימיות, למרות שעכשיו איני יודע מהן, היכן לאתר אותן וכיצד למקם אותן נכון בתוכי. המצב דומה לטיפת זרע, עליה יש רק להוסיף חומר ורצון להתפתח. כל המצב שלי כולל בתוכו הכל!

במידת ההשתוקקות שלי למצב הזה הרצון לגלותו, הוא יתגלה. אין זה חשוב באיזו מידה אני מצליח לזהות אותו כנכון, החשיבות היא רק ברצון לגילוי. בהתפתחות הרוחנית, הרצון הזה מבטא את חופש הבחירה היחיד שלי.

כל מה שאני קורא בספר הזוהר ובמקורות הקבליים האחרים, נמצא רק בתוכי ולא בשום מקום אחר. ספר הזוהר מספר על מדרגה רוחנית כלשהי, על המצב שלי במימד גבוה יותר וברצון שלי לחוש אותו בתוכי.

אם עכשיו לא בוער בי הרצון לגלות ולאתר בתוכי את מה שאני קורא בספר הזוהר, אז זה סימן שלא קיבלתי את הרצון לזה מהחברה. מהטבע אני מקבל רק את הנקודה שבלב, זה הכל. חוץ מהטיפה הזאת שניתנה לי, לא תהיה לי התעוררות גדולה יותר מלמעלה. את שאר הרצונות אני חייב לקבל מהחברה, לזהות אותם כשלי ולהתחבר אליהם.

מתוך שיעור ערב על ספר הזוהר 12.01.2010

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/hrXZr

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest