דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / אחריות על מה שיבקע מהביצה

אחריות על מה שיבקע מהביצה

שאלה: אם כל המצבים שלי נקבעים על ידי הכוח העליון, אז איפה כאן האחריות שלי עבור המעשים הרעים?

תשובתי: אני לא יכול לשנות את אותו המצב שבו אני כבר נמצא. אבל אני הכנתי אותו יחד עם הבורא, כמו שני שותפים. הייתה לי אפשרות להתכונן בכזאת צורה, שהמצב שמתגלה עכשיו יתגלה בצורה יותר טובה, אבל אני לא עשיתי את זה.

את המצב הנוכחי עצמו כבר אי אפשר לשנות, הוא מהווה סיכום טבעי של כל התנאים הקודמים שעליהם אני וודאי הייתי יכול להשפיע.

הייתי יכול לשים את הביצה מתחת לתרנגולת, הייתי יכול להניח אותה בשמש, והייתי יכול לשים אותה בתוך אינקובטור. ובהתאם לזה אני אקבל את התוצאה שקובעת את מהירות ההתפתחות ואת היחס שלי: הכול ישתנה!

אבל כאשר מצאתי את עצמי באיזה שהוא מצב, כבר מאוחר לעשות איתו משהו. לאחר שפעלתי לפי העיקרון: "אם אין אני לי מי לי", ובסופו של דבר הכרתי בכך, ש"אין עוד מלבדו", אני קיבלתי כזאת תוצאה. אני עשיתי את המקסימום שרק אפשר מצידי, ובכל זאת מלכתחילה היה מובן, שאני צריך להגיע לכזה מצב.

אז איפה הבחירה החופשית שלי, אם מלכתחילה הכול כבר נקבע? אבל רק בזה שאני מצדיק את המצב הנוכחי שלי כנכון ושכבר נקבע מראש, מתוך זה ש"אין עוד מלבדו", עכשיו אני יכול להחליט ולקבוע מה לעשות הלאה ואומר: "אם אין אני לי מי לי".

"אם אין אני לי מי לי", זו אותה התקופה שבה אני פועל ועובד כאילו שהבורא לא נמצא לידי, מפני שאני לא יודע איפה הוא, זה נסתר ממני. אבל בשביל מה אני צריך לפעול בצורה כזאת? אם אני נותן יגיעה נכונה, אז אחר כך אני אקבל בצורה אידיאלית כל מצב שיתגלה לי כמגיע מהכוח העליון, מ"אין עוד מלבדו".

על ידי העבודה הזאת אני מכין את ה"כלים" שלי למצבים הבאים. הבורא יכול לגלות לי כזה מצב, שהיום נראה לי כאיום ונורא. אבל לאחר ההכנה שאותה אני עושה עכשיו, בזה שעובד לפי העיקרון של "אם אין אני לי מי לי", אני אקבל את המצב הזה כטוב ומטיב. וזה יהיה השׂכר שלי לאחר סיום של "יום עבודה שלם".

מתוך שיעור על מאמרו של רב"ש, 17.04.2013

ידיעות קודמות בנושא:
הבחירה היא, באיזו צורה להתכונן לפעולה
ללכת לשוק כדי לקנות דבקות עם הבורא
אתה מתרגז, סימן שאתה לא צודק

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/HfW0I

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest