אחד מהשניים

שאלה: אנחנו מעבירים סדנאות של "ראפ" במועדוני נוער, כלומר מממשים את הפרויקט שלנו בצורה מותאמת. כל פעם זה מתחיל בצורה קשה, אבל בסוף יוצאת תוצאה טובה לפי האיחוד של הקהל. אבל הקהל הוא ייחודי, יש קללות, סמים. איך אנחנו יכולים להחזיק בזה מעמד?

תשובתי: כדי לרכך את המתח הסוציאלי בחברה, שנוצר כתוצאה מחוסר מעש ומחוסר ברירה, נחוץ לנו אחד מהשניים: או סמים או חינוך אינטגרלי.

היום צמרת המדינה כבר עוצמת עיניים על אספקת הסמים ובסתר אפילו מעודדת אותם. מה הם יעשו עם האוכלוסייה, שלא רוצה לעשות כלום? לכן הממשלות (האליטה) מרשות בהדרגה להחדיר סמים. עדיף שהעָם יישב בשקט, במקום שתהיינה מהומות המוניות.

ואילו אנחנו סבורים, שזו אינה הצלה, מפני שהצריכה של הסמים תהפוך לנטל כבד על כל החברה. כי זה הופך לבעיות אחרות. אבל הצמרת חושבת שאם הם ימתינו, אז בפרק הזמן הזה האוכלוסייה תקטן.

עכשיו כל דור ילך ויפחת מינימום בחצי, מפני שרוב הצעירים אינם מתכוננים להתחתן, ורוב המשפחות הן בעלות ילד אחד בלבד. לכן הפחתת האוכלוסייה פי שניים בכל דור, תביא לכך, שעל פני כדור הארץ יישארו קרוב למיליארד בני אדם, ויכול להיות גם חצי מיליארד. זה ייתכן.

הצמרת צריכה להבין, שעכשיו אנחנו יוצאים אל העָם עם השיטה האינטגרלית שהיא בעלת עוצמה חזקה מאוד כתחליף לסמים, במָקום שהם עדיין לא נמצאים ואפילו איפה שהם כבר נמצאים. לכן האליטה צריכה להיות מעוניינת בחינוך האינטגרלי שנותן פתרון לבעיית המובטלים, שלא ניתן להשמידם ולא להרדימם, כי הם כבר מתחילים לצאת לרחובות ומהווים בפני עצמם בעיה סוציאלית גדולה מאוד.

אנחנו צריכים לפנות למעגלים עליונים, ולהסביר להם את מה שאנחנו רוצים לעשות, ולהציע לנסות את היעילות של ההצעות שלנו בפועל. אנחנו צריכים להראות על ידי דוגמאות קטנות של הפעילות שלנו בישראל, מה היינו רוצים לעשות באמריקה, ברוסיה ובמקומות אחרים, ועד כמה זה יהיה יעיל ומועיל לאליטה, למדינה, לעולם.

אנחנו צריכים לפתור בעיות גדולות מאוד ולא לחשוב שאפשר לחכות, להמתין, להיות פאסיביים. אנחנו לא עושים את זה עבור העולם, לא עבור מישהו או משהו, אלא כדי להתעלות בעצמנו.

אני רוצה להביא אתכם לפחות עד למדרגה הרוחנית הראשונה. אחר כך הכול כבר ילך לפי אותה התבנית, מפני שהמערכת היא זהה לכולם, כל הדרגות זהות. המדרגה הרוחנית הראשונה קרובה לאדם שנולד וכבר מתחיל לשתף פעולה הדדית עם הסביבה שלו, מתחיל לקבל (כלומר מרגיש את האח"פ). זה כבר לא הרך הנולד, אלא אדם שמרגיש איזו שהיא השפעה על עצמו, מעצמו, ובא במגע עם הכוחות הרוחניים: חיוביים, שליליים, "קו אמצעי", וכולי.

צריך להגיע לפחות לדרגה הזאת. אני מקווה שהשנה הזאת תהיה שנת פריצה, אם אנחנו רק נתחיל לעסוק ברצינות בחינוך האינטגרלי.

מתוך שיעור בנושא "הפצה של השיטה האינטגרלית", 17.10.2013

ידיעות קודמות בנושא
המגמה של זמנינו
למטה ירצו, למעלה יוכלו
המעבר להשפעה כתהליך טבעי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/CmfKi

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest