דף הבית / חינוך, ילדים / אוניברסיטאות להמונים

אוניברסיטאות להמונים

ידיעה: "פרופסור גרמני נותן הרצאות באינטרנט לעשרות אלפי סטודנטים ברחבי העולם. האם זהו עתידה של ההשכלה הגבוהה או מותה? עד לא מזמן, מעטים בלבד יכלו ללמוד אצל פרופ' טרון, לאחר שעברו מיון באוניברסיטת סטנפורד.

השנה הוא חולק את ידיעותיו עם כל מי שמעוניין, ועוד בחינם, דרך האינטרנט. את הקורס שהוא מעביר בסטנפורד אפשר לשמוע עכשיו בכל נקודה בעולם. כבר לא מקשיבים להרצאות שלו רק 200 סטודנטים, אלא 160,000 בני אדם מ-190 מדינות.

באוניברסיטאות עצמן ישנם שינויים מעטים ביותר. הפרופסור עומד, הסטודנטים יושבים, וכך זה נמשך מאז ימי הביניים. הלימוד האלקטרוני (E-Learning) למעשה אינו מיושם.

המוסדות להשכלה גבוהה מנצלים את האינטרנט: הם מפרסמים בו את מערכת השעות ואת תוצאות המבחנים, עורכים רישום לקורסים און-ליין. אך במהלך הלימודים יכולות הרשת אינן מנוצלות. תהליך הלימודים באוניברסיטאות נשאר כמו פעם, למעט היעלמותם של הלוחות. אך איזה עתיד צפוי למוסדות להשכלה גבוהה, אם העולם יהיה עיר אוניברסיטאית אחת גדולה?"

התייחסותי: האינטרנט עתיד ללמד את כל העולם את החינוך וההשכלה האינטגרליים. בדיוק בשביל הפרויקט הגלובלי הזה התפתחה המערכת הגלובלית הזאת – כדי לשנות בעזרתה את האנושות כולה ואת גורלה.

ידיעות קודמות בנושא:
החינוך האינטגרלי: וירטואלי או פיזי?
מכונת האינטרנט מסתובבת בינתיים ללא תועלת
האינטרנט זקוק לכיוון חדש

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/6XobV

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest