דף הבית / משבר עולמי / תרופה למשבר

תרופה למשבר

photo_rav_gh70_091.jpg

הודעה: מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, הודיע, כי העולם סובל משלושה משברים עולמיים: המשבר הכלכלי, משבר האנרגיה ומשבר המזון. בנוסף לכך, את כדור הארץ פוקד משבר אקלימי. ועוד, העולם סובל ממשבר הנהגה עולמית, אשר דורש ממנהיגי העולם להפסיק לרדוף אחר אינטרסים לאומיים לנוכח המשבר הכלכלי.

תשובה: גם אם כולם יבינו שמקור כל המשברים בעולם, כולל המשבר האקלימי, הוא האגואיזם של האדם והשפעתו השלילית על הטבע, הם בכל זאת לא ימצאו תרופה למשבר העולמי ההולך ומחריף. הם לא יבינו איך לשנות את טבע האדם. הרי זה דבר בלתי אפשרי בעולם שלנו, שכל טבעו הוא אגואיזם.

על פי הכלל "כלל ופרט שווים", כמו שאת האדם הרגיל מביאים לקבלה הייסורים והשאלה על הטעם בחיים, כך גם האנושות בכללה צריכה להגיע כתוצאה מהייסורים ומהמשברים, לשאלה על טעם קיומה, ולפתרון שאלה זו (טעם החיים הוא בגילוי הבורא, ולא בעושר, שליטה, כבוד וידע).

ואז האנושות תגלה את חכמת הקבלה כאמצעי להשיג זאת (על פי ההגדרה: חכמת הקבלה הינה שיטה לגילוי הבורא לנבראיו בעולם הזה. בעל הסולם, מאמר "מהות חכמת הקבלה").

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/csMpb

3 comments

  1. רק לערער את שיווי המשקל הנפשי

  2. אם רק הייתי יכולה  לדבר איתך באופן אישי ד"ר  מיכאל לייטן ולפתוח אם ליבי בצורה אמיתית וכנה הייתי שמחה…

    ואם אפשר לבוא להרצה ולדעת היכן זה נעשה.

  3. כבוד הרב, כשאתה אומר "גילוי הבורא" זה לא מתפרש אצל רוב האנשים כמו שנראה לי שאתה מתכוון.
    הקהל שזקוק לידע הזה ישמע את המילים הללו כמו מפיו של מטיף דתי שמבקש לחזור בתשובה.
    רק אחרי הרבה לימוד אנשים מבינים שבעצם גילוי והשתוות לבורא כוונה לנצל את משאבי השכל למקסימום על ידי חיבור עם הזולת, ובכך, גם להבין את מקור העולם וגם לברא לנו מציאות חדשה בו. כשאומרים לי "הכל כבר אמרו גדולים מאתנו(מקובלים מהעבר)" זה מוציא לי את כל החשק לשחק ולחשוב בעצמי, ומשאיר בתוך המערכת של הידע הענק הזה אנשים שמסתמחים יותר מדי על החוקים, מה שמקשה על מציאת רעיונות יצירתיים להפצה. 

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest