תקן רוחני

dsc01516_70

מהרצון שנברא "יש מאין", הבורא ברא את "עולם אין סוף". שם הרצון והאור מחוברים יחד בצורה הסופית שהבורא רצה וקבע. השלמות הזאת נשמרת על ידי השפעתו, אחר כך הבורא חילק את המערכת לשני חלקים: הרצונות והאורות, ונתן אותם לשימושנו. כעת עלינו להשתמש ברצון ובאור על מנת להגיע למטרה, כלומר להשתוות לבורא. הכול נמצא לרשותנו, וכשנבין מה דורשים מאיתנו, נוכל לבצע זאת.

בבקשה, קח ובנה, יש לך את כל התנאים הדרושים כדי שבהדרגה תבנה, תעצב, את המצב של "עולם אין סוף". עם זאת לוקח זמן רב להבין את העבודה הזאת, להרגיש אותה. מה זה אור? מה זה רצון? מחשבה או פעולה? מה נקרא מעשה? האדם מבולבל וחסר אונים יותר מתינוק בתחילת דרכו, דרושות שנים כדי להבין לפחות את היסודות: מהות החומר של הבריאה, מהות הכוח שנדרש כדי לבצע שינויים.

כדי שנתקדם במהירות יעילה יותר, ארגנו לנו את המצב הנוכחי. אלה לא תנאים מלאכותיים, אלא סוף אמיתי של מדרגות ההתפתחות, עולם ממנו אנחנו יכולים להתחיל לבנות את עצמנו, לעצב משהו חדש בעזרת הרצון והאור. כשאני נמצא ברמת החי, יש לי אפשרות לבנות יצירה השייכת למדרגה הבאה, דרגת האדם בצורה רוחנית ולא גשמית. אני משתמש בשני כוחות: הרצון והאור, משלב אותם כך שמהם ייוולד משהו שלישי.

דווקא בי כפי שאני, מונח הכישרון להוציא זאת לפועל. כיצד? – על ידי ארגון הסביבה. "סביבה" ניתנה כדי לתאר את האוטופיה שברצוני לממש. עליי לדמיין את התמונה המתאימה ולרצות מאד שהיא תתממש, לחדד את פרטיה, להגדיל את הדיוק, לברר את הקשרים והסתירות שבה. ברגע מסוים אני "ממלא את הסאה" ואז היא מתממשת.

זו מטרת המשחק שלי, אני משקיע מאמץ עוד ועוד עד שזה קורה. כך כל פעם אני עולה יותר גבוה, חודר יותר עמוק, מבין ומרגיש עוד יותר.

מתוך שיעור על מאמרו של הרב"ש, 05.10.2010

ידיעות קודמות בנושא:
בדוק את עצמך
להרכיב את האחדות בתוכי
על סף מדרגת האדם

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/SXnmN

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest