תקווה חדשה

שאלה: אנחנו בפתחה של שנה אזרחית חדשה, 2021. עם החיסונים הגיעה הרגשה של תקווה. התחזיות מדברות על התחלה של התאוששות ממשבר הקורונה ומהמשבר הכלכלי העצום שנוצר בעקבותיו. מה התחזית שלך לשנת 2021?

תשובתי: מצד אחד זה טוב שמצאנו הרבה חיסונים שפועלים בכל מיני רמות ושיטות נגד וירוס הקורונה. אני לא מומחה לווירוסים ואני לא יודע למה יש כל כך הרבה שיטות לטיפול בהם, אבל בכל מקרה זה טוב. מצד שני, לא יכול להיות שיהיה לנו טוב מהחיסון. גם אם נמצא אנטי-וירוס, אז יתפתח אנטי לאנטי-וירוס והמצב יתחיל להתדרדר יותר ויותר.

השאלה היא איך נתמודד עם המצב והאם אנחנו מסבירים לאנושות שהטיפול צריך להיות ברמה האנושית ולא ברמה הביולוגית. ברמה האנושית זה טוב כי זה תלוי בבני אדם. בנו, בך, בי ובכל אחד מאיתנו. אם נייצב בינינו יחסים טובים של השפעה ועזרה הדדית, אז פשוט נהרוס את כל הווירוסים והכוחות השליליים.

אם לא נייצב אז לא יעזור, אנחנו נסבול עוד קצת ועוד קצת ונהרוס את הקשרים הקיימים בינינו בתעשייה, במסחר וכולי. לאט ובהדרגה כל הדברים האלה ייעלמו מהשטח ולאיזה מצב נחזור? כמו בימי הביניים, שכל אחד יישב בגבולותיו ולא יהיו לנו תעשייה, מסחר וכולי, האם כך נחייה?

לכן כדאי להסביר לאנושות שהמאמצים שאנחנו עושים בכל תחומי החיים כדי להתגונן, לייצר מגן נגד הווירוס ולהילחם בהתפשטות ובהשפעה שלו על ילדים, זקנים וכולי, זה בסך הכול כדי להרוויח קצת זמן. בסופו של דבר לא נצליח להילחם בווירוס. אנחנו לא נמחק אותו ולא את הווירוסים הבאים אחריו. הם מתקרבים אחד אחרי השני כדי להתגלות, גל אחרי גל. אם אנחנו רוצים להתמודד איתם אנחנו צריכים להבין שהמקור הכללי שלהם ושהמשותף ביניהם הוא האגו שלנו.

אם אנחנו בדרגת ה"מדבר", שהיא עליונה יותר מדרגות הדומם, הצומח והחי, נתחיל להתייצב אחד למען השני ולא כנגד השני, אז נעצור את הווירוסים האלה והם לא יבואו אלינו בגלים.

 

מתוך ישיבת כתבים, 5.1.2021

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/DAQoL

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest