תפילה וביטחון

מתוך איגרת 24 של בעל הסולם: "כבר ידעת שהתפילה והבטחון, עולים בקנה אחד. וצריכים להאמין באמונה שלמה, שהשי"ת שומע תפילת כל פה, וביחוד מה שנוגע לשכינה הק', ובאמונה זו קונים הבטחון, ואז תהיה תפילתו שלמה, בבטחון שיושע, ואז יזכה להיות בבטחון ובשמחה כל היום, כמו שכבר נושע."

בעל הסולם כותב שתפילה וביטחון נובעים מאותו ענף. וזהו עיקרון חשוב ביותר. בחיים הרגילים בדיוק להיפך, התפילה מופיעה כשאין שום ביטחון והאדם מבולבל. הוא פונה בתפילה כאשר הוא מרגיש חוסר כוחות מוחלט, פחד, דאגה, וזקוק לעזרה מלמעלה, הולך לאיבוד בחיים האלה ואינו יודע לאן לפנות ומה לעשות.

במצב כזה מתעוררת באדם תפילה מתוך התרגשות וייאוש, מתוך חוסר תקווה לעתיד ותמיכה בחיים.

אבל תפילה רוחנית להיפך, היא מתעוררת כאשר אדם מרגיש שיש בעל הבית שמנהל את העולם, את כל החיים, שיתקן ויסדר הכול. הוא מבין שהבורא כבר הכין את הכול מראש, וצריך רק להיות איתו בקשר. כלומר, הוא בוטח בכוח העליון, בבורא, שאין עוד מלבדו, ומתוך הביטחון הזה הוא פונה אליו, מבקש ודורש שהבורא יפתח את ליבו ואת שכלו ויקדם אותו.

זה הפוך לגמרי ממה שמקובל בעולמנו, כפי שנאמר: "דעת התורה הפוכה מדעת בעלי הבתים".

לכן, זמן התפילה הוא רק לאחר ההכנה, אחרי תפילה קודם תפילה. על ידי תפילה קודם תפילה אני צריך לעורר את עצמי למקור. וכשיש ביטחון וקשר עם המקור, אז מעלים אליו בקשה לעזרה.

מתוך שיעור על פי אגרת של בעל הסולם, 02.09.2012

ידיעות קודמות בנושא:
פחד מפנייה לבורא
תפילה על הישועה
איך לחייב את הבורא לעזור לנו?

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/3g60y

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest