דף הבית / משבר עולמי / תסמונת השחיקה

תסמונת השחיקה

מחקר (Headhunter): כ-80% מהעובדים נתקלו בהתגלות של תסמונת השחיקה המקצועית, בכך שהרגישו את עצמם שבורים, עצבניים ומרוגזים, אדישים כלפי עבודתם, חסרי ביטחון במקצועיותם, 20% מתלוננים על כאבי ראש ונדודי שינה קבועים כתוצאה ממתיחות יתר בעבודה. 57% סבורים, שאם הייתה אפשרות לדון בבעיות האלה ולנסות לפתור אותן, אז אפשר היה להימנע מסיבוכים וקשיים.

ראוי לציין, שרוב העובדים מכירים במצב שנוצר ומנסים לנקוט באיזה שהם צעדים. מישהו מחליט להחליף עבודה ואפילו את תחום הפעילות (49%), אחרים עוברים יותר לחיים האישיים (49%) או שלוקחים חופשה (29%). לפי דבריהם של הנשאלים, האנשים שממש סובלים מתסמונת השחיקה, הם חסרי יוזמה, פאסיביים, הם לא מתמקדים בתוצאות (29%), קשה לעבוד איתם, מפני שהם לא מכוונים באופן בונה לפתרון הבעיות בעבודה והבעיות שצצות רק מחריפות (29%).

תגובתי: את האגו הבלתי מסופק ניתן להרגיע על ידי שכר, חופשה, דיון בבעיות וכולי, רק באופן זמני. מפני שהפתרון של הבעיה הזאת בכלל לא קיים במישור של העולם הזה, כי האגו השיג את גדילתו הטבעית, ושום דבר יותר לא יכול למלא אותו. ואם אנחנו בכל זאת מנסים לדרבן אותו, אז הוא נתקע ומתחפר במקום אחד.

בסופו של דבר, נשאר לנו רק מוצא יחיד – להחליף את עבודתו ממילוי לעצמו למילוי של האחרים. אי אפשר להשתנות לבד, אבל הכוח שברא אותנו יכול לשנות את מה שהוא ברא. והוא מוכן לעשות את זה, אבל רק לפי הבקשה שלנו, כדי שאנחנו נמצא באופן כזה מגע עימו.

ידיעות קודמות בנושא:
המשבר גורם ללחץ אדיר
הדור שנשרף בעבודה
כאשר אין כוח החיוּת…

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/nREcB

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest