תנאים להתקדמות

photo_rav_gh70_300.jpg

שאלה: אני מברזיל, אני בן 18. אני גר במקום מרוחק פיזית מכל קבוצות הלימוד בברזיל, אני לומד דרך האינטרנט וזו הדרך היחידה להתקשר עם אנשים אחרים. אני מאלה שהתעוררה בהם נקודה שבלב, ומשתדל לא לסטות מהמסלול. אבל לעיתים אני מרגיש כל כך בודד. אין לי אפשרות להגיע לקונגרס ולא להתחבר לקבוצה פיזית. האם אתה חושב שקשר דרך האינטרנט מספיק להתקדמות שלי? מה עוד עלי לעשות כדי לזרז את ההתקדמות?

תשובה: הקשר הוירטואלי דרך האינטרנט מספיק בהחלט להתקדמות. לימוד וקשר וירטואלי עם הקבוצה העולמית והשתתפות בהפצת חוכמת הקבלה, הם תנאים מספיקים לגילוי הבורא!

שאלה: לפעמים נדמה לי שאנשים מסוימים חיים בתנאים (פיזיים, כלכליים, חברתיים ומנטאליים) שלא מאפשרים להם להתפתח רוחנית. האם יתכן מצב כזה?

תשובה: אם אדם קיבל את המידע על אפשרות ללמוד את חוכמת הקבלה, סימן שהבורא נתן לו את זכות הבחירה, וכל השאר תלוי רק בו.

כל רשימו שמתעורר בי, מכיל בתוכו את כל הנתונים על הכלי הפנימי והחיצוני שלי, כלומר עלי ועל הסביבה שלי. נוצרת בתוכי תחושה של "אני והעולם", וזה כולל את כל התנאים להתקדמות שלי, ולחופש הבחירה שלי, כולל קבוצה וירטואלית ופיזית.

לכן נאמר: " לפיכך כל אחד ואחד חייב לומר "בשבילי נברא העולם" ( סנהדרין לז, א). כלומר כל רגע בתוכי מתממש הרשימו, ולכן אני מכריע את עצמי ואת כל העולם לכף זכות. ואם מכריע את עצמי לכף חובה, אז מכריע את כל העולם לכף חובה.

שיעורים על פי מאמר החרות

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/KJxYk

One comment

 1. "בשבילי נברא העולם" –?<

  לצחוק?

  לאושר?

  לשמחה?

  למעשים טובים?

  לגמול קבלה…….?

  אנא פרשו, הפנו Reffrences

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest