דף הבית / משבר עולמי / תגובה מעניינת

תגובה מעניינת

laitman_2008-11-14_7127_70.jpg

הנה מכתב ששלחה אלי אחת מתלמידותיי:

שלחתי לעמיתי לעבודה את אחד הפוסטים שלך בנוגע למשבר הכלכלי. לאחר כמה ימים הוא ניגש אלי ושאל האם לעבוד ללא כסף ורק למען השפעה לזולת, יכול להפוך למציאות. עניתי לו שזה יהפוך למציאות, כשלכולנו לא תהיה ברירה – או שנמות מרעב או שנשתנה. כתגובה הוא שאל אותי מתי זה אמור לקרות.
מעניין לראות איך הכול משתנה, לפני חצי שנה הגעתי לישיבה בעבודה עם הרעיון לאחד כל מיני תהליכים לתהליך לאחד, כולם הקשיבו בנימוס, ואז פרץ ויכוח "מי יפקד על כל זה". היום, הכול שונה לחלוטין, כולם כל כך אדיבים ומתחרים ביניהם על איחוד ושיתוף פעולה. חלילה מלרכוש מוניטין של חוסר הידברות, ושל אחד שלא מביא תועלת, כי מיד תהיה מועמד ראשון לפיטורין.
נדמה היה שבעקבות המשבר אנשים יהפכו לזאבים ושכל אחד יחזיק בחלקו ויפנה את העורף לחברו, אבל זה לא כך, בדיוק ההיפך קורה – כולם גילו שאם הם לא עוזרים זה לזה ולא תומכים זה בזה, פשוט לא ניתן להמשיך לחיות…
האם שיטת הקבלה מתחילה לשלוט בעולם?

תשובה: בפנים, בתוכנו, מתרחשת זרימה של הרצון (תחושה) והמחשבה (מידע), מאלו שהגיעו להשגה שהמערכת הפכה לאינטגראלית, לאלו שעדיין ללא השגה. כתוצאה מכך אלו שללא השגה מתחילים פתאום לחשוב במונחים חדשים באופן לא במודע – לחשוב "אנחנו" ולא "אני".

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/3XFwL

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest