שתי הרשתות

"האבות", כלומר המדרגה העליונה של הנשמה הכללית, מימשו את התיקונים העיקריים של המערכת, כדי להפעיל אותה (הצבע האדום בציור). בהמשך יכולים להצטרף אליהם גם אחרים, "הבנים" (הצבע הירוק בציור). כבר יש להם על מה להישען, מה שנקרא "תורת האבות". האבות השאירו להם מערכת פעילה ומקושרת הדדית, שמתנהלת לפי חוק השתוות הצורה בין האורות והכלים. והיא נקראת "תורה". והבורא הוא מה שמתגלה במערכת הזאת.

בכללות, מערכת שנמצאת בדרגה כלשהי של חיבור ואיזון פנימי, נקראת "תורה". היא יכולה להתגלות בדרגות שונות, שכאשר אנחנו עולים בהן, אנחנו מגלים בהדרגה את ה"תורה", ובה, אנחנו מגלים את הבורא יותר ויותר.

ומיהם "אנחנו"? – אנחנו הם החלקים שמרכיבים את המערכת הרוחנית, שרוצים לגלות אותה.

אם כן, כפי שכתב בעל הסולם בהקדמה ל"תלמוד עשר הספירות", האבות הכינו את המערכת והשאירו לנו את השיטה. בזכותה אנחנו יכולים להזמין עכשיו על עצמנו את ההארה מהמדרגה שאותה הם השיגו. בכל מקום שבו תימצא, יש לך את האפשרות להתקשר ולהתחבר למערכת הזאת שהם בנו ביניהם. איך אפשר להתחבר אליה? – בעזרת ספרי המקובלים, באמצעות הקבוצה, הלימוד והמורה. כשאני משתמש באמצעים האלה, אני מתחבר למערכת, והיא מתחילה להשפיע עליי, עד שאני מתחבר איתה לגמרי. וכך כל אחד.

לשם כך אנחנו בונים בינינו מערכת דומה, ובכך אנחנו מגיעים להתאמה עם האבות, מה שמפעיל כוחות עוצמתיים ביותר. מהצד השני, מאוד קשה לעשות את זה לבד, ורק נשמות בודדות מסוגלות לכך.

ולכן, ישנם אנשים בעלי נקודה שבלב (•), שנמשכים לחיבור עם המערכת הכללית, על אף שהם בעצמם לא לגמרי יודעים מה מניע אותם. כאשר הם בונים את הרשת שדומה למערכת של האבות, הם מתחברים איתם, ואז שתי המערכות מתמזגות לאחת.

ולאחר מכן מגיע התור של הדרגה השלישית, של אומות העולם, עד שכל המרחב הזה מתמלא עד הסוף ולא נשאר אף מקום פנוי.

אז איך אומות העולם מיתקנים? – על ידי ההצטרפות. בהתחלה מספקים להם את הלימוד, מפיצים בקרבם את הידיעה על התיקון, ולאחר מכן מושכים אותם למעלה. בסופו של דבר, הכלים של האח"פ תומכים בכלים של גלגלתא ועיניים וכולם מתחברים לכלי אחד שלם, שמתמלא במלואו באור, בגילוי השלם של הבורא לנבראים. וזוהי מטרת הבריאה.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "הערבות", 17.11.2011

ידיעות קודמות בנושא:
מי שנמשך כלפי מעלה – בו תלוי כל העולם!
תפקידם של ישראל
מעבירים את התיקון לעולם 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/gMkXj

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest