שרשרת הדורות

שאלה: מה משמעות המושג "גלגולים קודמים" של חיינו?

תשובה: מדובר על השדה שדרכו אנחנו קשורים זה לזה. משמעות המושג "גלגול" הוא, שנתונים גנטיים עוברים מדור לדור. בנתונים האלה אנחנו לעת עתה מגלים רק את החלק החומרי. אבל יש בהם גם מדע רגשי ורציונלי שמועבר מתפיסת העולם של הדור הקודם שעובר לצאצאים.

לכן, אפילו תינוקות מהדור החדש הם תוצאה של הדור הקודם, ויש בהם כל מה שעברו הדורות שקדמו להם. כך, דרך שרשרת הדורות מתפתח המין האנושי. וכמו שמדור לדור אנחנו מעבירים את ההישגים החומריים של המדע והטכנולוגיה, האמנות, אנחנו גם מעבירים את ההתפתחות הרגשית הפנימית שלנו וכן את ההתפתחות האינטלקטואלית.

ניתן לבדוק את זה על הילודים… אנו רואים שבימינו תינוקות נולדים בתפיסה שמתאימה לדור שלנו. אילו היינו יכולים להוליד תינוק שהיה שייך לעשרה דורות לפנינו, היינו רואים בכמה התינוק הזה שונה מהתינוק המודרני מבחינת הפוטנציאל שלו והאפשרות להתפתחות.

תופעה זו יכולה להיקרא "גלגול", מפני שאדם מעביר לחיים האלה את הנתונים מחייו הקודמים. מה הם החיים הקודמים? – חיים שהדור הקודם העביר לו.

נאמר, לפני מאה שנה חיו אנשים בעלי רמה מסוימת של אינטליגנציה ורגש. הם התפתחו בדורם ומתו. ילדיהם כבר שייכים לרמה אחרת של התפתחות. למה? כי דור אחד מעביר לדור השני לא רק חומר פיזי שנוצר מתאי האב והאם, אלא גם איזשהו מסר אנושי פנימי. להתפתחות של הדורות אנחנו קוראים "גלגולי חיים".

מתוך התוכנית "חיים חדשים", שיחה מס' 3, 29.12.2011

ידיעות קודמות בנושא:
לראות את העולם דרך העיניים של אישה
גלגול נשמה זה שינוי תכונה
גלגולי הנשמות הם ברצון שלנו

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/YERth

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest