דף הבית / משבר עולמי / שפעת החזירים וצרות נוספות

שפעת החזירים וצרות נוספות

laitman_2009-03_4166_70.jpg מתוך שיעור הקבלה היומי 26.4.09

לשיעור מלא: video.gif וידאו | audio.gif אודיו

מה אני מייעץ בנוגע לשפעת החזירים? אינני יודע איזו עצה עוד צריכים. אני בעצמי מגיע לארצות הברית בסוף שבוע זה. מי שרוצה בכך, יכול ללכת עם מסיכה על הפנים, כדי להרגיע מעט את עצמו, או להתפלל..

מגיפות כאלה אמנם משבשות את סדרי החיים של בני האדם עד כדי שיתוק מוחלט של החיים, אבל אי אפשר להפסיק את המכות. כי כל עוד איננו מתוקנים, הן נעשות יותר ויותר מהותיות, מטרתיות. לעתים מורגשת אמנם הפוגה מסוימת בין מכה למכה, וחושבים שחוזרים להרגיש טוב, אבל אז מגיעה המכה הבאה.

גם המדענים, הפוליטיקאים, הסוציולוגים והמומחים למדעי המדינה כבר מסבירים זאת באותן המילים שהסבירו המקובלים. הם אמנם אינם מזהים את הסיבות בצורה מדויקת, אבל דבריהם קרובים מאוד להסבר של המקובלים. מתוך אוסף דבריהם אפשר למעשה כבר לקבץ את השיטה לתיקון.

אלא שצריך עוד מספר מכות כדי שהשיטה תהיה גם מובנת לכולם. אבל אינני ממליץ להגיע למצב הזה, ומקווה שאפשר לעצור את ההתפתחות הרעה הזאת, כמו למשל את ההתנהלות של אנשי הכלכלה ושל כל אותם הבנקאים, שכואב הלב לראות אותם "חוגגים" בה בעת שהכלכלה בקריסה. הם המציאו לעצמם משחק ספקולטיבי בבורסות, שמראה כביכול על עליות. שוב ושוב הם "מנפחים" את הערכים, ושוב כביכול יש פריחה, וכולם נרגעים, כי הכול סודר, יש התקדמות, וכביכול גמרו עם הירידות, ואפשר להמשיך כך בלי גבול. אלא שזהו הסימן לכך שעדיין לא הגענו לסוף התפתחות המשבר.

למעשה האנשים לא לומדים דבר, לא מהירידות, לא מהקריסה ולא מהמשבר. ולמרות כל המכות שבאות ללמדנו, אנחנו עדיין איננו רוצים לשמוע. אנשים הם כמו ילדים רעים, הם אינם לומדים מאומה מהמכות. כמו גם מהמגיפה הנוכחית, שנראית כמו עוד צרה נוספת. אז מה צריך לקרות כדי שילמדו?

האנשים עדיין לא מחפשים את הסיבה, אלא חושבים שהם יכולים וצריכים עדיין להשקיע. אולי משום שהמכה הזאת קטנה עדיין, או משום שכמות המכות עוד לא מספקת. ואולי משום שהשכל עדיין לא התפתח מספיק, לא כתוצאה מהמכות וגם לא כתוצאה מהפצת חוכמת הקבלה.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/DFOY7

One comment

  1. תשמור על עצמך רב יקר תעשה את מה שאתה יודע הכי טוב לעשות ותחזור אלינו בשלום

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest