דף הבית / אקטואליה / ישראל היום / שנאת העשירים (חיים חדשים – 569)

שנאת העשירים (חיים חדשים – 569)

החברה משתנה בהתאם להתפתחות האגו האנושי. פעם כיבדו עשירים, אחר כך שנאו אותם. שנאת העשירים מונהגת הרבה פעמים על ידי אנשים משכילים מקרב העשירון העליון. (שיחה עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, אורן לוי וניצה מזוז)

תוכנית הטלוויזיה "חיים חדשים" בנושא "החברה הישראלית: שנאת העשירים".

לצפייה/האזנה: WMV וידאו | MP3 אודיו | MP4 וידאו

להורדת התוכנית: WMV וידאו | MP3 אודיו | MP4 וידאו

תקציר השיחה:

החברה משתנה בהתאם להתפתחות האגו האנושי. פעם כיבדו עשירים, אחר כך שנאו אותם. שנאת העשירים מונהגת הרבה פעמים על ידי אנשים משכילים מקרב העשירון העליון.

בישראל המצב מיוחד, כי לא חיינו יחד כחברה אחת באלפיים השנים האחרונות. לא עברנו כאן את כל התהליך שעברו למשל באירופה, כל המהפכות והשינויים.

התופעות החברתיות שמתרחשות בארץ ישראל, כלל לא אופייניות לעם היהודי. בארצות הגולה יהודים תמכו זה בזה, סייעו זה לזה, לא גנבו ושיקרו האחד לחברו.

אנו עוברים בארץ במהירות תהליכים שהתרחשו במדינות המערב משך מאות שנים. הפערים הכלכליים רק יחריפו, עד שנתחיל לחנך את עצמנו מחדש לכיוון של חיבור. החינוך לחיבור בקרב הציבור הרחב, יקרין ערכים חדשים גם על העשירים שלמעלה.

טבעו של החינוך לחיבור לחלחל לתוך כל האומה, כיוון שכולנו מחוברים ברשת קשר. רק חינוך לחיבור יחולל מהפכה אמיתית, מהפכה כוחנית רגילה לא תועיל במאומה.

כיום הציבור מרגיש שהעשירים גונבים ממנו, מנצלים אותו, לכן הוא שונא אותם. כתוצאה מחינוך לחיבור, העשירים עצמם ירצו יותר לתרום לחברה כולה.

בנטייה לחיבור, הציבור יכיר ברווח חדש, במילוי חדש – גילוי כוח עליון, חיים חדשים. זהו לא מילוי שממלא את האדם דרך לבוש של עושר, רכוש או כבוד, זהו מילוי באור.

כדי לזכות למילוי הנעלה הזה, המילוי באור, אדם צריך להיות מחובר נכון לאחרים. שנאת העשירים תיפסק רק כשהם יפעלו יחד עם העניים לבניית חברה מאוחדת.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/8iize

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest