דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / שלבי הדרך לבורא

שלבי הדרך לבורא

שאלה: לא מובן, איך אדם הולך לגילוי הבורא, למעלה או למטה? האם באמת, כמה שיותר גרוע, כך יותר טוב?

תשובתי: בדרך הרוחנית המקובל, במשך החיים שלו, באופן אישי, וכל האנושות בצורה אבולוציונית, היסטורית, מתפתחים באופן אגואיסטי, בייסורים, רק כדי להכיר באגו כרע, ולנטוש אותו.

תקופת ההתפתחות הזאת נקראת "סם המוות", מפני שלאדם נדמה שהוא מתקדם קדימה ומשקיע מאמצים רבים כדי להשיג מטרה "רוחנית", אולם מאחר שהוא בעצמו עדיין בתוך האגו, אז גם המטרה שלו היא אגואיסטית, הוא מולך שולל שהוא רוצה רוחניות, ולכן מגלה את הרע של האגו, את המוות הרוחני. ואת זה עושה התורה עצמה, האור העליון, כדי שהוא יכיר את התכונות הטבעיות שלו, כרעות. וזה נקרא "בראתי יצר הרע" (אלה מילותיו של הבורא).

אחר כך, כשהוא בעל כורחו, בעקבות הייסורים, ואחר כך בצורה הכרתית, לפי רצונו, נוטש את האגו שלו, אז אותו האור פועל ומשפיע עליו כ"סם החיים" ומוביל לגילוי הבורא, למילוי על ידי אור ההשפעה והאהבה, הכוח של החיים הרוחניים. זה כבר נקרא "בראתי תורה תבלין", כלומר, השיטה והמערכת לתיקון האגו.

לכן הדרך היא כזו, שתחילה אנחנו מגלים את האגו, ומרגישים את עצמנו כרעים ושרע לנו. אחר כך משתוקקים לתקן אותו בעצמנו, ונוחלים כישלון וגם כן מרגישים את עצמנו רע. ורק לאחר שמרגישים ומכירים את הרע של האגו ואת חוסר הכוחות העצמיים בפני שליטתו עלינו, אז האדם פונה לבורא, ולפני כן האגו לא אפשר לו לעשות זאת! אבל ברגע שבקשתו מלאה, כלומר, יש לו רצון רק לקבל את תכונת ההשפעה, אז האגו עצמו פונה לתכונה הזאת, ואז "מלאך המוות" הופך להיות "מלאך החיים". "עתיד מלאך המוות להיות מלאך קדוש."

ידיעות קודמות בנושא:
תכיר את הגבול שלך
הרע כרמז מהבורא
רצון רע הוא מתנה טובה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/TwsVn

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest